Trwa ładowanie...
d43ak3i

Rzeka (serial)

Najnowsze informacje
3.9
(122 głosy)
Oceń:

"Rzeka" (org. The River) to amerykański serial przygodowy z elementami paranormalnymi. Serial utrzymany w klimacie horroru.

Głównym bohaterem "Rzeki" jest Lincoln Cole - podróżnik i naukowiec, który zyskał popularność jako prowadzący znany program przyrodniczy.

Pewnego dnia wyrusza do dziewiczej, amazońskiej dżungli w celu nakręcenia materiału telewizyjnego. Niestety, ku rozpaczy rodziny i znajomych, nie wraca z wyprawy, a kontakt z nim zostaje zerwany.

Gdy życie powoli wraca do normy, a żona Tess i syn Lincoln godzą się z zaginięciem i pewną śmiercią głowy rodziny, po 6 miesiącach nagle zaczyna się odzywać awaryjny nadajnik, który miał przy sobie w Amazonii Emmet Cole.

Rozpoczyna się walka o przetrwanie. Rodzina rusza na poszukiwania ojca i męża. Aby sfinansować całą misję, zgadzają się, aby była filmowana w dokumentalnym stylu przez ekipę byłego producenta programu doktora Cole’a.

Gdy docierają na miejsce, okazuje się, że akcja poszukiwawcza nie będzie taka prosta. Dżungla jest o wiele bardziej tajemnicza i przerażająca niż im się wydawało.

Serial "Rzeka" charakteryzuje się wartką akcją, wszechogarniający strachem oraz ciągiem tajemniczych zdarzeń, pokazanych w konwencji typowej dla filmów dokumentalnych. W założeniu "Rzeka" ma swoim klimatem przypominać takie serialowe produkcje, jak "Z Archiwum X" czy "Lost: Zagubieni".

W serialu zagrali: Joe Anderson, Daniel Zacapa, Valenzuela, Eloise Mumford, Leslie Hope, Paul Blackthorne, Paulina Gaitan, Shaun Parkes, Thomas Kretschmann.

Pomysłodawcą projektu jest twórca "Paranormal Activity" Oren Peli. Za kamerą stanął Jaume Collet-Serra. Jednym z producentów wykonawczych został Steven Spielberg.

Rzeka (serial)
Tytuł oryginalny

The River

Gatunek

przygodowy, fantasy, serial

Kraj produkcji

USA

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43ak3i
d43ak3i
d43ak3i