Jakubiak grzmiał w TVP. Już kiedyś chciał wystawić Niemcom fakturę za Warszawę

Marek Jakubiak grzmiał na warszawiaków w TVP Info
Marek Jakubiak grzmiał na warszawiaków w TVP Info
Źródło zdjęć: © TVP VOD

01.06.2021 21:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marek Jakubiak to barwna postać polskiej polityki, który nigdy nie krył antypatii do narodu niemieckiego. Swego czasu twierdził, że rozliczy Niemców za zniszczenia w czasie wojny. Teraz grzmi na samych warszawiaków za wybranie Rafała Trzaskowskiego, który "bierze pieniądze od Niemców".

Marek Jakubiak to emerytowany wojskowy i przedsiębiorca działający w branży browarniczej, który w 2015 r. dostał się do Sejmu z listy Kukiz'15. W 2018 r. ubiegał się o fotel prezydenta Warszawy, ale z poparciem na poziomie 2,99 proc. wylądował na 4 miejscu. Dwa lata później próbował swoich sił jako kandydat na prezydenta RP, ale wówczas również niewiele zdziałał (zdobył 0,17 proc. głosów).

Przed wyborami na prezydenta Warszawy zasłynął wypowiedziami o "wystawieniu faktury Niemcom za zniszczenie polskiej stolicy".

- Jako prezydent w imieniu Warszawy skieruję na drogę postępowania sądowego żądanie wypłacenia odszkodowania. Czyli fakturę, zwyczajną fakturę. Na kwotę wyliczona przez Jarosława Kaczyńskiego - jest bardzo ładne opracowanie – mówił Jakubiak w programie "Tłit" Wirtualnej Polski w 2018 r.

We wtorek (1.06) Jakubiak był gościem w programie "#Jedziemy" TVP Info, gdzie znowu wypowiadał się na temat polskiej stolicy i Niemców. Tym razem w kontekście Rafała Trzaskowskiego.

- Na litość boską, warszawiacy. Wybraliście prezydenta, który może i myśli w pięciu językach. Może i jest fajny. Ale czy to są na pewno kompetencje do zarządzania miastem? Przecież branie pieniędzy od Niemców - tych, którzy zniszczyli nasze miasto, którzy wymordowali prawie pół miliona naszych mieszkańców Warszawy – to jest potwarz dla tego miasta. To jest coś niegodziwego - mówił Jakubiak.

Obraz
© TVP VOD

- Miasto Warszawa i warszawiacy powinni mieć trochę honoru i podziękować temu gościowi, bo naprawdę ja już nie wytrzymuję – skwitował niedoszły prezydent Warszawy w TVP Info.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (153)
Zobacz także