Zataili prawdę o rozstaniu. Syn dowiedział się... przypadkiem

Jakub i Piotr Gąsowscy
Jakub i Piotr Gąsowscy
Źródło zdjęć: © KAPIF

15.10.2023 13:59, aktual.: 15.10.2023 15:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakub Gąsowski to jedyny syn Piotra Gąsowskiego i Hanny Śleszyńskiej, którzy przez kilkanaście lat trwali w nieformalnym związku. Kiedy chłopiec miał 6 lat, gwiazdorska para postanowiła się rozstać, o czym synek dowiedział się przypadkiem po długim czasie. Dziś sugeruje, że jego rodzice są wzorem do naśladowania w kwestii rozstania i dalszego życia w zgodzie.

Piotr Gąsowski i Hanna Śleszyńska związali się na przełomie lat 80. i 90. Ona była już po rozwodzie i z początku nie chciała układać sobie życia z młodszym aktorem. W końcu dała jednak szansę tej miłości. W 1995 r. urodziła syna Jakuba, ale rodzinne szczęście nie trwało długo. Chłopiec miał 6 lat, gdy rodzice się rozstali, o czym on nie miał bladego pojęcia.

Nie nazwałbym mojej rodziny "rozbitą", raczej patchworkową. Nie mam z tego powodu żadnej traumy - opowiadał w wywiadzie dla "Świat i ludzie". Jakub Gąsowski wyznał, że prawda o rozstaniu rodziców dotarła do niego około rok po fakcie. Wszystko przez to, że już wcześniej rodzice często wyjeżdżali, więc chłopiec nie miał poczucia, że nagle któregoś z nich nie ma.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kiedy w końcu dowiedziałem się prawdy, przy okazji przypadkowej rozmowy z mamą, zrobiło mi się przykro, ale potem wszystko szybko wróciło na właściwe tory - podkreślił Gąsowski, który "nie miał syndromu dziecka rozwiedzionych rodziców".

Opowiadał też, że kiedy rodzice poszli załatwić sprawy formalne z podziałem majątki, "notariusz była wzruszona, że para może zakończyć związek z taką klasą i porozumieniem". - Rodzice wciąż są najlepszymi przyjaciółmi - zapewniał syn, choć rozstaniu towarzyszyły negatywne emocje. Piotr Gąsowski mówił wprost, że odejście od Śleszyńskiej było jego "pierwszą wielką porażką". A ona miała "żal, że Piotrek nie zawalczył".

Media, zakupy, reklama - Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

Później każde z nich próbowało ułożyć sobie życie na nowo z innymi partnerami. W przypadku Gąsowskiego była to Anna Głogowska z "Tańca z Gwiazdami". - Ania to wspaniała, ciepła osoba i ważny człowiek w moim życiu - mówił Jakub o byłej już macosze, bo choć Gąsowski i Głogowska doczekali się córki, to po 11 latach ich drogi się rozeszły. Co nie przeszkodziło im pozostać w przyjacielskich stosunkach.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" sprawdzamy, jak bardzo Netflix zmasakrował "Znachora", radzimy, dlaczego niektórych seriali lepiej nie oglądać w Pendolino oraz żegnamy się z "Sex Education", bo chyba najwyższy już czas, nie? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także