Trwa ładowanie...

Jacek Kurski wspomina Pawła Królikowskiego. "Człowiek, który nie miał wrogów"

Jacek Kurski podczas prezentacji wiosennej ramówki TVP nawiązał do śmierci Pawła Królikowskiego. Przy okazji wspomniał o dwóch innych Polakach, których pożegnaliśmy w ostatnim czasie.

Share
Jacek Kurski wspomina Pawła Królikowskiego. "Człowiek, który nie miał wrogów"Źródło: AKPA
d1hokwq

Informacja o śmierci Pawła Królikowskiego pogrążyła środowisko aktorskie i świat show-biznesu w żałobie. Wielu jego fanów wciąż nie może pogodzić się z jego odejściem. W dniu, w którym dotarła do nas ta tragiczna informacja, odbyła się też zaplanowana wiosenna prezentacja ramówki Telewizji Polskiej. Nie było jednak hucznego świętowania.

Już na samym początku na scenie pojawił się Jacek Kurski. W poruszających słowach pożegnał nie tylko Królikowskiego, który przez lata związany był z serialem "Ranczo", ale również Romualda Lipkę oraz Jerzego Gruzę.

- Pożegnaliśmy Pawła Królikowskiego. Wybitnego aktora, prezesa ZASP-u, człowieka, który nie miał wrogów. Wszyscy go kochali, a on kochał ludzi. Kochał teatr, telewizję, kino. To jest czas, kiedy odchodzą wielcy. Dwa tygodnie temu odszedł Romuald Lipko, wybitny kompozytor, członek zespołu Budka Suflera, autor setek polskich przebojów, które weszły do kanonu polskiej rozrywki. Wkrótce po nim odszedł Jerzy Gruza. Ikona teatru, wybitny reżyser, człowiek telewizji i kina. Proszę państwa, byśmy tych trzech wielkich i wybitnych przyjaciół Telewizji Polskiej i polskiej kultury uczcili minutą ciszy - powiedział prezes TVP.

d1hokwq

Nie trzeba było mówić więcej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1hokwq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hokwq
d1hokwq