Życie na emigracji dało jej w kość. "Sprzątałam, pieliłam ogródki"

Iwona Pavlović ma za sobą trudny okres życia w Londynie
Iwona Pavlović ma za sobą trudny okres życia w Londynie
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

26.09.2022 07:25, aktual.: 26.09.2022 09:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Iwona Pavlović, zanim została gwiazdą telewizji, osiągała wielkie sukcesy na parkiecie. Później założyła własną szkołę tańca, sędziowała na najważniejszych turniejach. Nie miała przy tym niczego podanego na tacy i do dziś wspomina ciężką fizyczną pracę, której imała się przez kilka lat w Londynie, by móc spełnić swe marzenia.

Pochodząca z Olsztyna Iwona Pavlović jest córką milicjanta i gospodyni domowej. Jako nastolatka zainteresowała się tańcem towarzyskim i z tą dziedziną zapragnęła związać swoją przyszłość. Spełniła jednak oczekiwania matki, która chciała, by córka miała "plan B", gdyby kariera taneczna nie wypaliła.

Iwona skończyła więc studia i z wykształcenia jest bibliotekarką, ale nie przydało jej się to w późniejszej pracy. W latach 80. wyemigrowała ze swoim partnerem (a później mężem) do Londynu. Robiła wszystko, by rozwijać się tanecznie, ale musiała przez to fizycznie zarabiać na utrzymanie i oszczędzać każdy grosz.

– Zimą w łazience z kranu wisiał mi sopel lodu, ponieważ oszczędzałam na lekcje tańca. Wszystkie pieniądze odkładałam, ale rzeczywiście mój trzyletni pobyt w Londynie podyktowany był chęcią nauczenia się tańca. Robiłam wszystko, żeby to realizować - wyznała w rozmowie z Pomponikiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Sprzątałam, byłam barmanką, prasowałam rzeczy, pilnowałam dzieci. Nawet był moment, że malowałam pokoje, pieliłam ogródki. Wszystko to, co Polacy mogli robić za granicą - mówiła jurorka "Tańca z Gwiazdami".

Pavlović wspomina to jako "bardzo trudny okres w jej życiu". - Teraz z perspektywy widzę, że był on bardzo potrzebny, natomiast miałam takie momenty płaczu, takiego "chcę już do domu", ale ocierałam łzy i szłam dalej do przodu - wyznała Pavlović, która dopięła swego.

Po zakończeniu kariery tanecznej w 1994 r. założyła renomowaną szkołę tańca i zaczęła sędziować na międzynarodowych imprezach. W 2003 r. została trenerką w "Tańcu z Gwiazdami", a dwa lata później zasiadła w gronie jury. Reszta jest historią.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także