Trwa ładowanie...

Iwona Kubicz procesowała się z TVP. Słono za to zapłaciła

Dziennikarka po 30 latach pracy w Telewizji Polskiej nagle zniknęła z anteny. Odsunięto ją po złamaniu regulaminu etyki. Jednak w sądzie udowodniła swoje racje.

Iwona Kubicz była prowadzącą "Pytania na śniadanie".Iwona Kubicz była prowadzącą "Pytania na śniadanie".Źródło: akpa
d3ildj2
d3ildj2

Iwona Kubicz była znana każdemu widzowi TVP. Prezenterka zapowiadała programy, prowadziła imprezy transmitowane przez telewizję, a w późniejszych latach była gospodynią "Pytania na śniadanie".

W 2007 r. została zwolniona. Nieoficjalnym powodem był fakt, że cztery lata wcześniej Kubicz wystąpiła w reklamie. Według ówczesnych zasad etyki dziennikarka złamała pracowniczy regulamin. Ukarano ją, odsuwając od prowadzenia programów.

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

Kubicz czuła się pokrzywdzona, jej zdaniem, niesłuszną utratą pracy i skierowała sprawę do sądu. Na jej korzyść zeznawała tylko jedna koleżanka z TVP, Katarzyna Dowbor.

d3ildj2

- Byłam jedyną osobą, która zeznawała na jej korzyść w sądzie. Nie przeciwko TVP. Po prostu powiedziałam, na czym polega nasza praca. I że likwidacja jej stanowiska pracy nie mogła mieć miejsca, gdyż nie można w telewizji zlikwidować funkcji redaktora. Uważałam, że wyrzucenie jej na krótko przed okresem ochronnym było strasznie nie fair. Sprawę wygrała - mówiła Dowbor w rozmowie z Onetem.

Mimo że Iwona Kubicz została przywrócona do pracy, nie otrzymywała żadnych propozycji prowadzenia programów. Cicha kara była dotkliwa. Postanowiła pożegnać się z telewizją i założyła własną firmę.

Iwona Kubicz po latach. YouTube
Iwona Kubicz po latach.Źródło: YouTube

Zajęła się public relations oraz prowadziła szkolenia dla kobiet po 50-tce, które zostały wyrzucone z pracy i musiały się przebranżowić. Przez krótki czas była też redaktor naczelną telewizji internetowej Mnews.tv. Czasami zdarzało jej się powrócić do roli konferansjerki. Ponadto Iwona Kubicz zaczęła wykładać w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

d3ildj2

Jednak ponownie postanowiła zmienić zawód i została mediatorką. Od kilku lat specjalizuje się w mediacjach karnych i cywilnych, sądowych, gospodarczych i pracowniczych. Nie wygląda na to, aby brakowało jej występów w telewizji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ildj2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ildj2