Internauci pieją z zachwytu. Kim jest tłumacz przemówienia Joe Bidena w TVN24?
"Wybitny", "lepszy od prezydenta", "cudowny". To tylko kilka określeń, jakie padają w sieci pod adresem tłumacza przemówienia Joe Bidena. Wiemy, kim jest. To popularny pisarz i syn polskiego dyplomaty.
Czy przemówienie Joe Bidena na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie przejdzie do historii, czy nie, to już osobna kwestia. Jednak nie da się ukryć, że to jedno z najważniejszych politycznych wydarzeń nad Wisłą ostatnich lat.
Jeszcze w czasie trwania przemowy Bidena media społecznościowe zalała fala komentarzy. Jedni chwalili stanowczość prezydenta USA wobec Rosji, inni z zadowoleniem przyjęli zapewniania o gwarancjach dla Polski czy przywołanie słów Jana Pawła II.
Ale w zalewie opinii znajdziemy też peany na cześć tłumacza przemówienia transmitowanego przez TVN24.
ZOBACZ TEŻ: "To byłby jasny sygnał dla Rosji". Ekspert wskazuje drogę dla NATO
"Aktorsko tłumacz TVN24 lepszy od prezydenta USA", "Cudowny tłumacz! Brawa dla tego człowieka oddającego emocje w każdym zdaniu!" czy "Nieźle się wczuł" - to tylko niektóre z pochlebnych komentarzy pod adresem jego profesjonalizmu.
Kim jest tłumacz, który z takim zaangażowaniem oddał emocje i najważniejsze tony przemówienia Bidena? Z odpowiedzią pospieszył Patrycjusz Wyżga, dziennikarz WP i prowadzący codziennego programu "Newsroom".
"Ten wybitny tłumacz w TVN24 to Michał Gołkowski" - napisał na Twitterze.
Urodzony w 1983 r. Gołkowski jest synem dyplomaty i konsula generalnego RP w Kalinigradzie (2008–2014) Marka Gołkowskiego.
Jest tłumaczem symultanicznym i literackim, felietonistą i eseistą, ale przede wszystkim uznanym pisarzem specjalizującym się w fantasy i sci-fi, poruszającym bieżące kwestie społeczno-polityczne.
Michał Gołkowski jest autorem takich cykli jak "Stalowe szczury", "SybirPunk" czy "Siedmioksiąg Grzechu".
Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co, jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.