Trwa ładowanie...

Ilona Łepkowska wspomina trudne dzieciństwo: "Byłam chowana w bardzo surowy sposób"

Ilona Łepkowska zdecydowała się udzielić "Vivie" obszernego wywiadu. W rozmowie z magazynem wróciła do trudnych wspomnień z dzieciństwa.

Ilona Łepkowska wspomina trudne dzieciństwo: "Byłam chowana w bardzo surowy sposób"Źródło: East News
dd6imlu
dd6imlu

Wbrew pozorom, życie "królowej polskich seriali" nie było usłane różami. Przez pracoholizm nie mogła ułożyć sobie życia osobistego; trzykrotnie się rozwodziła i była w tak złym stanie psychicznym, że pomocy musiała szukać u specjalisty na terapii. W rozmowie z magazynem wróciła wspomnieniami do dzieciństwa. Łepkowska wyznała, że była chowana w bardzo surowy sposób i że biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy, można uznać, że była nawet ofiarą przemocy domowej.

- Wyrosłam w domu, w którym karanie fizyczne dziecka było rzeczą dopuszczalną, mimo że mój ojciec był naukowcem, profesorem historii. Co prawda on tylko wydawał polecenia, a wyrok wykonywała mama – mówiła scenarzystka w rozmowie z "Vivą".

Zobacz także: Ilona Łepkowska o pracy nad Kogel-Mogel 3

Ojcem Ilony Łepkowskiej był profesor Tadeusz Łepkowski. Jak dziś wspomina scenarzystka, narzucił w domu szereg nakazów i reguł, od których nie mogło być odstępstwa. – Wstawało się zawsze o tej same porze, nawet w niedzielę. (…) Powrót ze szkoły musiał być natychmiastowy. Gdy zagadałam się z koleżanką 10 minut, natychmiast byłam opierdzielana. Więc nauczyłam się kłamać. A za kłamanie dostawałam w tyłek – mówiła.

dd6imlu

Scenarzystka przyznała w rozmowie z magazynem, że ojciec jako silna osobowość był bardzo krytyczny w ocenianiu, a uczucia okazywał w wyjątkowo szorstki sposób. Dlatego też, gdy sama została matką, postanowiła zaofiarować córce to, czego sama mało doświadczyła: wsparcie i dużo swobody. Przyznała jednak, że mimo surowego wychowania, wiele swojemu ojcu zawdzięcza. - Mnóstwo mi dał. Od niego nauczyłam się odpowiedzialności i sumienności w pracy – dodała w wywiadzie.

dd6imlu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd6imlu