Co się dzieje w Polsacie? Nowe doniesienia o Edwardzie Miszczaku

Edward Miszczak z pewnością wiele zmieni w Polsacie, ale pełnię zmian widzowie zobaczą dopiero jesienią
Edward Miszczak z pewnością wiele zmieni w Polsacie, ale pełnię zmian widzowie zobaczą dopiero jesienią
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

10.01.2023 08:33, aktual.: 10.01.2023 09:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Edward Miszczak oficjalnie zajmie fotel dyrektora programowego Polsatu w połowie stycznia, ale byłemu szefowi TVN już przypisuje się głośne zmiany personalne w stacji Solorza. Jeden z branżowych portali podkreśla jednak, że wiosenna ramówka nie będzie jeszcze autorską koncepcją Miszczaka, który ma zastrzeżenia do wielu formatów stacji.

Nie da się ukryć, że gwiazdy Polsatu pewnie siedzą jak na szpilkach, zwłaszcza po ostatnim zamieszaniu wokół programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Po tym, jak podziękowano Michałowi Wiśniewskiemu, a zwłaszcza Katarzynie Skrzyneckiej, związanej z show od samego początku (najpierw w roli uczestniczki, potem jurorki), na znane twarze z Polsatu padł blady strach.

W geście solidarności ze Skrzynecką z posady gospodarza muzycznego programu zrezygnował Piotr Gąsowski (według doniesień Wirtualnychmediów on też miał zostać zwolniony), a Maciej Dowbor publicznie zadeklarował, że nie wyobraża sobie programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" bez duetu z Gąsowskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Karuzela personalnych zmian w Polsacie ruszyła jednak na dobre, ale jak wskazuje w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia informator związany ze stacją, niekoniecznie stoi za tym nowy dyrektor programowy.

- Decyzje mogły zapaść wcześniej lub zapadły z uczestnictwem Edwarda Miszczaka, ale bez jego kluczowej roli. Jeśli zaś to jego decyzje, to na pewno musiały zostać zaakceptowane przez zarząd Telewizji Polsat, a nawet właściciela. Zmian w tak kluczowych projektach nie wprowadza się bez takich uzgodnień. W tym przypadku musiały stać za tym twarde argumenty i konkretne pomysły dotyczące zmian - mówi w rozmowie z wspomnianym portalem źródło z Polsatu.

Format, który doczekał się już 17. edycji (w marcu widzowie zobaczą kolejną), ma być gruntownie odświeżony, choć i tak dość regularnie zmieniała się część jego jury. Obecna atmosfera z pewnością nie wpływa jednak najlepiej na prace nad nową edycją "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", które najpóźniej muszą rozpocząć się na początku lutego. Wciąż nie znane są nazwiska nowych jurorów ani zaproszonych do programu uczestników. "Trwają gorące konsultacje i spotkania" - potwierdza informator branżowego portalu.

O ile jednak zmiany w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" nie muszą być bezpośrednią inicjatywą Miszczaka, to forsowanie programu śniadaniowego na antenie Polsatu już jest. Były szef TVN intensywnie zabiega o poranny magazyn na głównej antenie stacji, choć Polsat sparzył się w przeszłości na śniadaniówce. Jednak nawet jeśli Miszczakowi uda się postawić na swoim, nie ma szans na to, by program pojawił się w ramówce wiosną.

Mimo poważnych zastrzeżeń Miszczaka do seriali produkcji Polsatu, a zwłaszcza do ich jakości, stacja wyemituje wiosną przygotowane wcześniej kontynuacje popularnych produkcji (np. "Przyjaciółki") czy zapowiedziane już wczesnej tytuły, takie jak np. "Sługa narodu".

Podsumowując, wiosną widzowie Polsatu nie zauważą jeszcze radykalnych zmian na antenie, jakie z pewnością pociągnie za sobą nowy dyrektor programowy. Pełnia Miszczaka w Polsacie najpewniej objawi się dopiero jesienią.

Edward Miszczak przez 25 lat stał u sterów TVN, jest uważany za ojca sukcesu tej stacji
Edward Miszczak przez 25 lat stał u sterów TVN, jest uważany za ojca sukcesu tej stacji© AKPA | AKPA

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" podsumowujemy 2022 rok, wybierając najlepsze filmy i seriale, największe aferyrozczarowania oraz największą bekę ostatnich 365 dni (nie mylić z filmem!). Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (219)
Zobacz także