Trwa ładowanie...

Ida Nowakowska o wyroku TK: "Jest motywacją do stworzenia nowych rozwiązań"

Ida Nowakowska nie ukrywa, że jest bardzo religijną osobą. W ostatnim wywiadzie ponownie zapytano ją o ostatni wyrok TK ws. aborcji. Po kilku miesiącach od orzeczenia daje do zrozumienia, że popiera decyzję sędziów, ale nie chce atakować i krytykować osób przeciwnych.

Ida Nowakowska jest za życiemIda Nowakowska jest za życiemŹródło: AKPA
d1e80yx
d1e80yx

Ida Nowakowska deklaruje się jako głęboko wierząca katoliczka, która regularnie chodzi do kościoła. Gdy pod koniec października Trybunał Konstytucyjny orzekał w sprawie aborcji, wielu zastanawiało się, jakie jest jej podejście do sprawy. Wówczas twierdziła, że "życie to jest coś, czego nie można po prostu zlikwidować", ale nie wskazała jednoznacznie, że popiera ruch pro-life.

Gwiazda TVP w rozmowie jesienią z "Galą" przyznała, że "edukuje się w tym temacie, żeby kiedyś podjąć stanowisko, które kiedyś będzie wartościowe". Po kilku miesiącach ponownie zapytano ją, co sądzi o wyroku TK ws. aborcji. Uważa, że każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów, ale jej odpowiedź na pytanie wskazuje, że popiera decyzję sędziów.

Ida Nowakowska jest gwiazdą TVP. Pamiętacie jej początki w show-biznesie?

- Wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczy nas wszystkich, szacunku i odpowiedzialności za życie od poczęcia aż do śmierci. To bardzo ważna ustawa, która jest kwintesencją i motywacją do stworzenia nowych rozwiązań, gwarantujących wszystkim kobietom i ich dzieciom jak najlepszych warunków do życia i rozwoju. Myślę, że musimy o to walczyć, ale też i o to, żeby odpowiedzialność za nowe życie dotyczyła w jednakowym stopniu kobiet, jak i mężczyzn - mówiła "Plejadzie".

d1e80yx

Jednocześnie Nowakowska zauważa, że protestujące kobiety "nie występują przeciw życiu", ponieważ chcą zapewnić jak najlepsze warunki opieki dla innych.

- Kobietom potrzebne jest najbardziej poczucie bezpieczeństwa. Myślę, że nowoczesne kobiety starają się stworzyć jak najlepsze warunki medyczne, psychologiczne i socjalne dla każdej mamy i dziecka. Szczególnie tym słabszym, chorym czy bezradnym - stwierdziła w wywiadzie.

d1e80yx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e80yx