Ida Nowakowska dosadnie o Janie Pawle II. "Walka trwa nadal"

Ida Nowakowska wzięła udział w marszu papieskim
Ida Nowakowska wzięła udział w marszu papieskim
Źródło zdjęć: © KAPiF | (c) by KAPiF

03.04.2023 13:57, aktual.: 03.04.2023 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ida Nowakowska po rozpoczęciu pracy w Telewizji Polskiej nigdy nie kryła się ze swoimi poglądami i przywiązaniem do Kościoła katolickiego. Otwarcie sprzeciwiała się np. strajkom kobiet i atakowaniu budynków sakralnych. Teraz stanęła po jednej stronie barykady w sporze o Jana Pawła II.

2 kwietnia 2023 r. przypadła 18. rocznica śmierci Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II. Z tej okazji w wielu miejscach w Polsce zorganizowano rozmaite wydarzenia - z koncertem papieskim w Wadowicach na czele, który transmitowała Telewizja Polska. Była tam wielka scena i flagi z portretem papieża, religijne pieśni w wykonaniu gwiazd, kazanie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości.

W różnych miastach wierni uczestniczyli w "marszach wdzięczności". Największy odbył się tego dnia w Warszawie. Ida Nowakowska pokazała na Instagramie, że również była tam obecna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gwiazda TVP pojawiła się na marszu u boku męża, Amerykanina Jacka Herndona. Na zdjęciu widać też dziecięcy wózek. Przypomnijmy, że synek pary skończy w maju dwa lata. Ida i Jack trzymali w rękach żółto-białe flagi symbolizujące barwy Watykanu, którego Wojtyła był głową przez 27 lat.

Ida Nowakowska zdobyła się na krótki, ale dosadny i bardzo wymowny podpis do swojej obecności na marszu. "02.04.2023 rocznica śmierci wybitnego Polaka Papieża - Świętego Jana Pawła II. Polska i Ameryka walczyły z Imperium Zła. Jak widać walka nadal trwa…" - napisała gwiazda TVP zapewne w nawiązaniu do ostatnich doniesień medialnych, głównie reportażu TVN "Franciszkańska 3", które uczyniły z kard. Karola Wojtyły odpowiedzialnego za tuszowanie pedofilów w sutannach.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" szkalujemy "Johna Wicka 4", wychwalamy "Sukcesję" i zastanawiamy się, gdzie zniknął Jim Carrey (i co, do cholery, wywinął tym razem?). Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (98)
Zobacz także