Hołdyńska w TV Republika. Była konsulem w Waszyngtonie

Edyta Hołdyńska ponownie związała się z TV Republiką
Edyta Hołdyńska ponownie związała się z TV Republiką
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

16.01.2024 08:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TV Republika powiększa się o kolejne nazwisko. Do zespołu dołączyła Edyta Hołdyńska, która ma za sobą dość bogatą karierę w prawicowych mediach. I nie tylko tam.

Edyta Hołdyńska, jak poinformował Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny i prezes stacji, będzie odpowiedzialna za przygotowywanie materiałów do serwisu "Dzisiaj". Może jednak też mieć okazję poprowadzić programy. Tym samym TV Republika powiększa się o kolejną znaną w środowisku prawicowym osobistość - wcześniej swoje transfery zrobili ludzie związani z TVP: Danuta Holecka, Michał Rachoń, Miłosz Kłeczek czy Adrian Borecki.

Hołdyńska w przeszłości przez 2,5 roku pracowała w "Do Rzeczy" - pisała głównie o sprawach gospodarczych. Potem po raz pierwszy związała się z Telewizją Republiką, gdzie była wydawcą i prowadzącą programu "Ekonomia raport". Pracowała m.in. w telewizji wPolsce.pl. Ma na koncie współpracę z "Gazetą Olsztyńską", "Rzeczpospolitą" i "Uważam Rze". Znana jest też czytelnikom wPolityce.pl oraz słuchaczom rozgłośni katolickich z poranka "Siódma 9".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co ciekawe, Hołdyńska nie tylko zajmowała się pracą w prawicowych mediach. W marcu 2022 r. została urzędniczką konsularną w Waszyngtonie. Zapewniała wtedy, że spełniła wszystkie wymagane kwalifikacje. Nie brakowało jednak komentarzy, że jej awans wynikał z faktu, że jest prorządową pracownicą. W tamtym czasie zresztą takich sytuacji było więcej - Nikodem Rachoń, brat byłej gwiazdy TVP, został kierownikiem referatu ds. komunikacji ambasady w Waszyngotnie. Hołdyńska z pracą pożegnała się ostatecznie w lipcu ubiegłego roku

W 2017 r. Hołdyńska wydała reportaż "Emigracja ambicji", w którym opowiada o tym, jak praca na emigracji zmieniła młodsze pokolenie Polaków.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialu "Detektyw: Kraina nocy", przyznajemy, na jakie filmy i seriale czekamy najbardziej w 2024 roku i doradzamy, które nadrobić z poprzedniego. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także