Trwa ładowanie...

Hit Netfliksa ma ciąg dalszy. Dziennikarze wyśledzili, kto był tajemniczym chłopakiem oszustki

Nr 1 na Netfliksie jest serial "Kim jest Anna?". Historia opiera się na sprawie nowojorskiej oszustki Anny Delvey, która latami wyłudzała pieniądze od bogaczy z Nowego Jorku, podając się za niemiecką dziedziczkę fortuny. Po raz pierwszy mówi się, kim najprawdopodobniej był jej partner.

"Kim jest Anna?" to historia Anny Delvey, nowojorskiej oszustki"Kim jest Anna?" to historia Anny Delvey, nowojorskiej oszustkiŹródło: Materiały prasowe
d3dku5y
d3dku5y

Historia Anny Delvey wróciła z przytupem. Netflix zrobił o dziewczynie serial "Kim jest Anna?", który z miejsca stał się hitem platformy i od kilku tygodni utrzymuje się w TOP10 najchętniej oglądanych produkcji. Także w Polsce. Zainteresowanie utrzymuje się tym bardziej, że pojawiają się coraz to nowe doniesienia i o Annie, i o samej produkcji. Ostatnio w sieci zaczęła krążyć informacja o tym, jakoby Netflix miał zapłacić skazanej oszustce 300 tys. dolarów, by móc wykorzystać jej historię w serialu. Co więcej, Delvey z ośrodka dla imigrantów wystosowała długi list, w którym pisze:

"Po prawie czterech latach przygotowań, godzinach rozmów telefonicznych i spotkaniach z twórcami, serial opowiada moją historię z perspektywy dziennikarki. Czekam niecierpliwie na to, by móc zobaczyć efekt. Zobaczyć to, co zrobili z materiałami, które im dostarczyłam. Ale nie mogę przestać myśleć, że to musztarda po obiedzie. Ponurą ironią jest bowiem to, że znów jestem zamknięta w jednej celi w kolejnym okropnym ośrodku, będąc przekonaną, że historia się powtarza".

"Wiedźmin" Netfliksa. Henry Cavill widział wszystkie memy i bardzo go bawią

I gdy Anna jest zamknięta w ośrodku ICE i grozi jej deportacja, dziennikarze "Page Six" ruszyli ze swoim śledztwem, by ustalić, kim był chłopak Anny Delvey/Sorokin, który miał wykładać pieniądze na jej luksusowe życie i kosztowne projekty biznesowe.

d3dku5y

W serialu partnerem dziedziczki jest niejaki Chase Sikorski, w którego wciela się Saamer Usmani. Chase jest milionerem, założycielem start-upu, który chce założyć firmę koncentrującą się wokół snu. Występuje podczas konferencji TED, ma złote karty i darzy Annę ogromnym zaufaniem, zgadzając się na każdą jej zachciankę.

Wraz z rosnącą popularnością serialu zaczęło rosnąć zainteresowanie prawdziwym partnerem Anny. Kim był odpowiednik serialowego partnera Anny?

"Page Six" wskazuje nazwisko Huntera Lee Soika, przedsiębiorcy z branży technologicznej. Hunter znany jest z tego... że jest znany. To on miał przedstawić Annę nowojorskiej elicie i doradzać, jak powinna prowadzić swoje biznesy. O mężczyźnie wiadomo tyle, że podobnie jak serialowy Chase przemawiał na TED Talk i pracował nad aplikacją dotyczącą snu. Nigdy nie wystartowała. Soik przeprowadził się do Dubaju. Dziś pozostały jedynie szczątkowe informacje o tym, że jest założycielem i dyrektorem w Enso Group w Hong Kongu, która inwestuje w branżę technologiczną.

d3dku5y

W reportażu "The New York Magazine" Jessiki Pressler, która jako pierwsza ujawniła cały schemat oszustwa Anny Sorokin, można było przeczytać:

"Przez dwa lata byli niczym zespół. Pojawiali się często w miejscach, gdzie spotykali się możni ludzie, żyli w luksusowych hotelach i organizowali przyjęcia, podczas których on opowiadał o swojej aplikacji, a ona o prywatnym klubie, który chce otworzyć".

Pressler nie zdradziła nazwiska partnera Delvey/Sorokin. Dziś mówi się też, że chłopakami "fałszywej dziedziczki" mogli być też dużo starsi od niej David Shing lub Ray Kurzwei. Drugi z mężczyzn ma dziś 73 lata.

d3dku5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dku5y