Trwa ładowanie...

"Hipokrene to źródło natchnienia literackiego. Kto wydobył je na powierzchnię?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju "Milionerzy"

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "Hipokrene to źródło natchnienia literackiego. Kto wydobył je na powierzchnię?". Zobacz, czy uczestnikowi udało się poprawnie odpowiedzieć.

"Hipokrene to źródło natchnienia literackiego. Kto wydobył je na powierzchnię?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju "Milionerzy"Źródło: East News
d2yo0it

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Hipokrene to źródło natchnienia literackiego. Kto wydobył je na powierzchnię?". Proponowane odpowiedzi brzmiały:

A. poeta,
B. dramaturg,
C. powieściopisarz,
D. skrzydlaty koń.

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie była warta 5 tys. złotych.

d2yo0it

Uczestnik skorzystał z pomocy publiczności, ale ta nie wskazała zdecydowanie na jedną odpowiedź. Najwięcej osób, 32%, zaznaczyłoby odpowiedź D. Później gracz użył "telefonu do przyjaciela", a ten z wątpliwościami wskazał odp. D. Ostatecznie taka została zaznaczona. Okazała się prawidłowa.

Hipokrene jest pojęciem pochodzącym z mitologii greckiej. Było to święte źródło w gaju muz na północnym zboczu Helikonu, które wytrysnęło w miejscu uderzenia kopyta Pegaza, skrzydlatego konia.

d2yo0it
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yo0it