Halina Skoczyńska zostanie pochowana w najbliższą sobotę
20.05.2016 11:13
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
21 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się pogrzeb Haliny Skoczyńskiej. Popularna aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna odeszła nagle 17 maja w wieku 62 lat.
„Super Express” podaje, że przyczyną śmierci aktorki był wylew. Wiadomo także, iż Skoczyńska od dłuższego czasu zmagała się z ciężką chorobą. Dlatego władze Teatru Ateneum zdecydowały się kilka dni temu przesunąć premierę sztuki „Twoje i moje” z jej udziałem. W oficjalnym komunikacie czytamy:
"Nie tak miało być… Z ogromnym smutkiem żegnamy Halinę Skoczyńską (1953-2016). W piątek, 20 maja 2016, planowaliśmy wspólnie świętować prapremierę sztuki M. Regan "Twoje i moje". z Jej gościnnym udziałem w roli Beth. Los jednak zadecydował inaczej… Zapamiętamy Ją nie tylko jako wybitną aktorkę, ale też niezwykle ciepłą i życzliwą osobę. Rodzinę i najbliższych Haliny Skoczyńskiej prosimy o przyjęcie kondolencji".
Halina Skoczyńska była doskonale znana polskim widzom. Występowała w Teatrze TV oraz niezwykle popularnym serialu Rodzinka.pl. W swojej karierze odebrała liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Srebrny Krzyż Zasługi).
Halina Skoczyńska urodziła się 12 lipca 1953 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Była absolwentką krakowskiej PWST. Debiutowała na scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego w spektaklu „Anna Livia". Była związana z teatrami: Bagatela w Krakowie, Współczesnym i Polskim we Wrocławiu, Noweczesnym w Poznaniu oraz Teatrem Jaracza w Łodzi. Od 2008 roku występowała w Teatrze Narodowym w Warszawie.
Zagrała wiele ról w przebojach polskiego kina i telewizji. Nawet gdy były to epizody, jej obecność nie umykała uwadze widzów. Pojawiła się w „Czasie honoru”, „Pitbullu”, „Na dobre i na złe”, kultowym „Och, Karol”, czy głośnej „Idzie”.
Jak podaje serwis abcZdrowie.pl, najbardziej niebezpieczny jest wylew krwi do mózgu (tzw. udar krwotoczny mózgu). Wśród przyczyn choroby najczęściej wymienia się nadciśnienie oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.