Trwa ładowanie...
ycipk-19x73n

Gwiazdy telewizji komentują heroiczną wyprawę ratunkową na Nanga Parbat. "Ludzie roku 2018 pojawili się na jego początku"

O wyczynie Adama Bieleckieg i Denisa Urubko mówi cały świat. Dwójka himalaistów w ekspresowym tempie, w nocy i mimo ekstremalnych warunków pogodowych, zdołała odnaleźć Elizabeth Revol i uratować jej życie. "Jesteście wspaniałymi ludźmi. Ratować innych kosztem swoich wielkich marzeń - to potrafią najwięksi" – napisała na swoim profilu na Facebooku Karolina Korwin-Piotrowska. "Tylko garstka ludzi na świecie może sobie wyobrazić, z jak wielkim wyzwaniem mierzą się teraz nasi wspinacze z Polski" - dodała Martyna Wojciechowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Martyna Wojciechowska na Masywie Vinsona, najwyższym punkcie Antarktydy
Martyna Wojciechowska na Masywie Vinsona, najwyższym punkcie Antarktydy (Facebook.com)
ycipk-19x73n

"Tak wygląda ściana, po której nocą, przy wietrze i minus 40C szli na ratunek Elisabeth Revol Adam Bielecki i Denis Urubko" – napisała na swoim instagramowym profilu Anna Kalczyńska, publikując mrożące krew w żyłach zdjęcie.

"Panowie Bielecki i Urubko. To jest heroizm. Jesteście wielcy. Dotarliście do zaginionej Francuzki Elizabeth Revol" – zaczęła swój wpis Korwin-Piotrowska. "Jesteście jak maszyny, jak fenomenalne twory natury, które czynią dobro i dają wiarę w to, że człowiek jest dobry".

ycipk-19x73n

"Ludzie roku 2018 pojawili się na jego początku. Duma. Radość. Szczęście. I tyle nadziei" – skwitowała dziennikarka na Facebooku.

O akcji ratunkowej pisała też Martyna Wojciechowska. "Nikt, kto nie był zimą w Karakorum na tak dużej wysokości (a takich osób jest garstka na świecie) nie może sobie wyobrazić z jak wielkim wyzwaniem mierzą się teraz nasi wspinacze z Polski".

W kolejnym wpisie na dziennikarka i podróżniczka wspomniała o załamaniu pogody i niemożności kontynuowania wspinaczki. "Na ten moment kontynuowanie akcji ratunkowej po Tomka Mackiewicza jest nierealne" – pisała Wojciechowska, dodając: "Myślami jestem z rodziną Tomka... Wiem, że Wy też".

ycipk-19x73n

- Akcja ratunkowa została już zakończona. Niestety nie udało nam się uratować Tomka. Zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy - powiedział w niedzielę rano WP SportoweFakty Janusz Majer, szef programu Polski Himalaizm Zimowy.

ZOBACZ WIDEO Michał Bugno: Tomasz Mackiewicz to pasjonat

ycipk-19x73n

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

Polub WP Teleshow
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-19x73n

ycipk-19x73n
ycipk-19x73n