Trwa ładowanie...

Gwiazdy telewizji komentują heroiczną wyprawę ratunkową na Nanga Parbat. "Ludzie roku 2018 pojawili się na jego początku"

O wyczynie Adama Bieleckieg i Denisa Urubko mówi cały świat. Dwójka himalaistów w ekspresowym tempie, w nocy i mimo ekstremalnych warunków pogodowych, zdołała odnaleźć Elizabeth Revol i uratować jej życie. "Jesteście wspaniałymi ludźmi. Ratować innych kosztem swoich wielkich marzeń - to potrafią najwięksi" – napisała na swoim profilu na Facebooku Karolina Korwin-Piotrowska. "Tylko garstka ludzi na świecie może sobie wyobrazić, z jak wielkim wyzwaniem mierzą się teraz nasi wspinacze z Polski" - dodała Martyna Wojciechowska.

Share
Gwiazdy telewizji komentują heroiczną wyprawę ratunkową na Nanga Parbat. "Ludzie roku 2018 pojawili się na jego początku"Źródło: Facebook.com
d1cqxfl

"Tak wygląda ściana, po której nocą, przy wietrze i minus 40C szli na ratunek Elisabeth Revol Adam Bielecki i Denis Urubko" – napisała na swoim instagramowym profilu Anna Kalczyńska, publikując mrożące krew w żyłach zdjęcie.

"Panowie Bielecki i Urubko. To jest heroizm. Jesteście wielcy. Dotarliście do zaginionej Francuzki Elizabeth Revol" – zaczęła swój wpis Korwin-Piotrowska. "Jesteście jak maszyny, jak fenomenalne twory natury, które czynią dobro i dają wiarę w to, że człowiek jest dobry".

d1cqxfl

"Ludzie roku 2018 pojawili się na jego początku. Duma. Radość. Szczęście. I tyle nadziei" – skwitowała dziennikarka na Facebooku.

O akcji ratunkowej pisała też Martyna Wojciechowska. "Nikt, kto nie był zimą w Karakorum na tak dużej wysokości (a takich osób jest garstka na świecie) nie może sobie wyobrazić z jak wielkim wyzwaniem mierzą się teraz nasi wspinacze z Polski".

W kolejnym wpisie na dziennikarka i podróżniczka wspomniała o załamaniu pogody i niemożności kontynuowania wspinaczki. "Na ten moment kontynuowanie akcji ratunkowej po Tomka Mackiewicza jest nierealne" – pisała Wojciechowska, dodając: "Myślami jestem z rodziną Tomka... Wiem, że Wy też".

- Akcja ratunkowa została już zakończona. Niestety nie udało nam się uratować Tomka. Zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy - powiedział w niedzielę rano WP SportoweFakty Janusz Majer, szef programu Polski Himalaizm Zimowy.

ZOBACZ WIDEO Michał Bugno: Tomasz Mackiewicz to pasjonat

d1cqxfl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cqxfl
d1cqxfl