Trwa ładowanie...
d2np2le

Gwiazdy telewizji komentują heroiczną wyprawę ratunkową na Nanga Parbat. "Ludzie roku 2018 pojawili się na jego początku"

O wyczynie Adama Bieleckieg i Denisa Urubko mówi cały świat. Dwójka himalaistów w ekspresowym tempie, w nocy i mimo ekstremalnych warunków pogodowych, zdołała odnaleźć Elizabeth Revol i uratować jej życie. "Jesteście wspaniałymi ludźmi. Ratować innych kosztem swoich wielkich marzeń - to potrafią najwięksi" – napisała na swoim profilu na Facebooku Karolina Korwin-Piotrowska. "Tylko garstka ludzi na świecie może sobie wyobrazić, z jak wielkim wyzwaniem mierzą się teraz nasi wspinacze z Polski" - dodała Martyna Wojciechowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Martyna Wojciechowska na Masywie Vinsona, najwyższym punkcie Antarktydy
Martyna Wojciechowska na Masywie Vinsona, najwyższym punkcie Antarktydy (Facebook.com)
d2np2le

"Tak wygląda ściana, po której nocą, przy wietrze i minus 40C szli na ratunek Elisabeth Revol Adam Bielecki i Denis Urubko" – napisała na swoim instagramowym profilu Anna Kalczyńska, publikując mrożące krew w żyłach zdjęcie.

"Panowie Bielecki i Urubko. To jest heroizm. Jesteście wielcy. Dotarliście do zaginionej Francuzki Elizabeth Revol" – zaczęła swój wpis Korwin-Piotrowska. "Jesteście jak maszyny, jak fenomenalne twory natury, które czynią dobro i dają wiarę w to, że człowiek jest dobry".

d2np2le

"Ludzie roku 2018 pojawili się na jego początku. Duma. Radość. Szczęście. I tyle nadziei" – skwitowała dziennikarka na Facebooku.

O akcji ratunkowej pisała też Martyna Wojciechowska. "Nikt, kto nie był zimą w Karakorum na tak dużej wysokości (a takich osób jest garstka na świecie) nie może sobie wyobrazić z jak wielkim wyzwaniem mierzą się teraz nasi wspinacze z Polski".

W kolejnym wpisie na dziennikarka i podróżniczka wspomniała o załamaniu pogody i niemożności kontynuowania wspinaczki. "Na ten moment kontynuowanie akcji ratunkowej po Tomka Mackiewicza jest nierealne" – pisała Wojciechowska, dodając: "Myślami jestem z rodziną Tomka... Wiem, że Wy też".

- Akcja ratunkowa została już zakończona. Niestety nie udało nam się uratować Tomka. Zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy - powiedział w niedzielę rano WP SportoweFakty Janusz Majer, szef programu Polski Himalaizm Zimowy.

d2np2le

ZOBACZ WIDEO Michał Bugno: Tomasz Mackiewicz to pasjonat

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d2np2le

Podziel się opinią

Share
d2np2le
d2np2le