Trwa ładowanie...
d4k3xu5

Gwiazda serialu "MASH" nie żyje. Kellye Nakahara miała 72 lata

Kellye Nakahara spędziła na planie kultowego serialu 10 lat. Miała na swoim koncie występy w innych popularnych produkcjach, ale od dawna była na aktorskiej emeryturze. O śmierci aktorki poinformowali najbliżsi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alan Alda i Kellye Nakahara w serialu "MASH"
Alan Alda i Kellye Nakahara w serialu "MASH" (Materiały prasowe)
d4k3xu5

Smutną wiadomość o śmierci Kellye Nakahary jako pierwszy podał serwis TMZ. Z informacji uzyskanych od rodziny wynika, że 72-latka zmarła w niedzielę po krótkiej walce z rakiem w rodzinnym domu w Pasadenie. "Odeszła w spokoju" – podali pogrążeni w żałobie krewni.

Obejrzyj: "Słoneczny Patrol": "najpiękniejszy serial świata" powraca odmłodzony

Kellye Nakahara urodziła się w Oahu na Hawajach, skąd w młodości przeprowadziła się do San Francisco. Nie marzyła o karierze aktorskiej. Interesowała ją sztuka, głównie malarstwo i z tym wiązała swoją przyszłość.

d4k3xu5

Pierwszy kontakt z telewizją miała w wieku 25 lat. Jej rola w serialu "Kolchak: The Night Stalker" nie była wymieniona w napisach końcowych i minęło aż siedem lat, zanim znowu pojawiła się na planie. Zagrała wówczas epizod w "Domku na prerii", a stamtąd trafiła prosto do legendarnego serialu, który cieszył się ogromną popularnością także w Polsce – "M.A.S.H.".

Wystąpiła w aż 167 (na 251) odcinkach.

Getty Images

Zobacz także: Zmarł William Christopher. To on w serialu "MASH" przez 11 lat grał kapelana

Później grała w takich filmach i serialach jak "Trop", "Dzieciaki, kłopoty i my", "Dr Dollitle" z Eddie'em Murphym, "Nowojorscy gliniarze", "Sabrina nastoletnia czarownica". 20 lat temu zniknęła z ekranów, ale cały czas działała w lokalnej grupie teatralnej i wokalnej. Zajmowała się też malowaniem akwareli.

Z mężem Davidem Walletem przeżyła 52 lata. Miała dwójkę dzieci i czworo wnucząt.

d4k3xu5

Podziel się opinią

Share

d4k3xu5

d4k3xu5