Trwa ładowanie...

"Gra o tron": twórcy tłumaczą się z wpadki z kubkiem. "Teraz wydaje się całkiem zabawna"

Wydawałoby się, że emocje po finale "Gry o tron" już opadły. A jednak tajemnica najsłynniejszej wpadki 8. sezonu wciąż budzi ciekawość. W końcu doczekaliśmy się wyjaśnienia ze strony twórców.

"Gra o tron": twórcy tłumaczą się z wpadki z kubkiem. "Teraz wydaje się całkiem zabawna"Źródło: kadr z serialu
d3qpu6s
d3qpu6s

Finałowy sezon "Gry o tron" miał wzbudzić w widzach w wielkie emocje i wzbudził, choć chyba nie takie, jakich oczekiwali twórcy serialu. Wielu fanów, krótko mówiąc, było rozczarowanych. Zakończenie, jakie zaproponowali scenarzyści, wyraźnie rozminęło się z oczekiwaniami widzów. Trudno się dziwić, realizowana z ogromnym rozmachem produkcja z każdym sezonem zaostrzała ich apetyt. Zawiedzione oczekiwania zaowocowały decyzją internautów o napisaniu petycji o nakręcenie 8. serii od nowa.

ZOBACZ WIDEO: Gwiazdor "Gry o tron": Mam rodzinę w Polsce! Warszawa mnie zaskoczyła

Twórcy i aktorzy serialu jeszcze jakiś czas musieli mierzyć się właśnie z negatywnymi komentarzami, postulatami fanów i… wytykaniem wpadek, których w tej serii nie brakowało. Największą z nich jest oczywiście pamiętny kubek ze Starbucksa stojący na stole przed Daenerys. Nadprogramowy element scenografii stał się obiektem internetowej dyskusji.

Aktorzy szybko obrócili wpadkę w żart. Ich śladem poszło także HBO, które opublikowało nawet w tej sprawie oświadczenie. "Latte, które pojawiło się w tym odcinku, to błąd. Daenerys zamówiła herbatkę ziołową" – można było przeczytać. Okazję wykorzystała też sama sieć kawiarni, zręcznie wpisując się w nurt internetowych żartów. "Jeżeli mamy być szczerzy, byliśmy zaskoczeni, że nie zamówiła smoczego mleka" - napisano na Twitterze.

W końcu głos zabrali także twórcy serialu, David Benioff i D.B. Weiss, dość długo unikających publicznych wypowiedzi po głośnym finale. Zapytani wprost przez japońskich dziennikarzy ze Star Channel, również uciekli się do dowcipnej odpowiedzi.

d3qpu6s

- Popełnianie małego błędu jest tradycją przy tworzeniu perskich dywanów, ponieważ tylko Bóg robi wszystko perfekcyjnie – powiedział Benioff.

- Dlatego zostawiłem tam kubek kawy. Świadoma, uzgodniona deklaracja naszej niedoskonałości – dodał Weiss.

- Tak bardzo koncentrowaliśmy się na Daenerys i Jonie Snow, że nie zobaczyliśmy tego kubka kawy na środku stołu. W pierwszym momencie nie mogłem w to uwierzyć, a później był już tylko wstyd: "Jak mogliśmy nie zobaczyć kubka kawy w połowie ujęcia?". Później stało się to śmieszne. To była pomyłka, która teraz wydaje się nam całkiem zabawna – podsumował Benioff.

d3qpu6s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qpu6s