Trwa ładowanie...

"Gra o tron" sezon 7. odcinek 7. - wielki finał za nami! Co się wydarzyło? [SPOILERY]

Siódmy sezon "Gry o tron" zakończony. W ostatnim odcinku serii twórcy produkcji zadbali o odpowiednią dawkę emocji. Co konkretnie się wydarzyło?

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Gra o tron" sezon 7. odcinek 7. - wielki finał za nami! Co się wydarzyło? [SPOILERY]Źródło: Materiały prasowe
d2y939m

Ostatni odcinek 7. sezonu "Gry o tron" nie zawiódł. Twórcy ponownie zaskoczyli widzów i zaoferowali im epizod, w którym nie brakowało ważnych, a nawet zaskakujących scen. Przede wszystkim, zgodnie z oczekiwaniami, doszło do spotkania wszystkich pretendentów do Żelaznego Tronu. Oprócz tego fani produkcji zobaczyli wreszcie zbliżenie między Daenerys i Jonem Snowem. Najbardziej istotna dla dalszej fabuły serialu okazała się jednak końcówka odcinka, w której pojawia się Nocny Król wraz ze swoją armią. Co tym razem zrobili Biali Wędrowcy? Do jakich wniosków doszli Matka Smoków, Jon oraz Cersei? Zobacz krótki opis 7. odcinka 7. sezonu "Gry o tron". Uwaga! Materiał zawiera spoilery!

"Gra o tron" sezon 7. odcinek 7 - spotkanie na szczycie

W Królewskiej Przystani doszło do spotkania Jona, Cersei i Daenerys. Zasiadającej na Żelaznym Tronie bohaterce został zaprezentowany schwytany wcześniej Biały Wędrowiec. Snow poprosił Królową, by ta wsparła jego armię podczas "wielkiej wojny". To rozwścieczyło Eurona, który opuścił spotkanie i oznajmił, że wyrusza na Żelazne Wyspy. Cersei zgodziła się pomóc Jonowi, pod warunkiem, że po zakończonych walkach władza w Siedmiu Królestwach pozostanie w jej rękach. Snow nie mógł się na to zgodzić. Królowa odmówiła zatem wzięcia udziału w walkach. Sytuację spróbował uratować Tyrion, który postanowił porozmawiać jeszcze raz z siostrą i namówić ją do współpracy. Po krótkiej wymianie zdań Cersei zdecydowała się pomóc Jonowi w walkach z Białymi Wędrowcami. Jak się jednak okazało, bohaterka w rzeczywistości nie chce mieszać się w ten konflikt. Przyznała to w rozmowie z Jaime'em, który szykował swoją armię do podróży na Północ. Lannister wydawał się zdegustowany postawą siostry.

"Gra o tron" sezon 7. odcinek 7. - Jon i Daenerys zbliżają się do siebie

Jon, Daenerys oraz ich doradcy powrócili na Smoczą Skałę. Snow spotkał się z Theonem. Ten drugi wciąż ma sobie za złe, że porzucił swoją siostrą Yarę. Bohater postanowił wyruszyć na ratunek pojmanej kobiecie.

Matka Smoków oraz Jon Snow skierowali się następnie łodzią w kierunku Wąskiego Morza. Król Północy udał się do izby Daenerys, po czym oboje oddali się łóżkowym uciechom. Wszystkiemu przyglądał się z boku Tyrion.

"Gra o tron" sezon 7. odcinek 7. – jak potoczył się wątek Aryi i Sansy?

Littlefinger spotkał się z Sansą, by przedyskutować kwestię zagrożenia, jakie wynika z powrotu Aryi do Winterfell, a także tego, że dziewczyna odkryła feralny list siostry. Baelish próbował przeciągnąć starszą Starkównę na swoją stronę. Następnie doszło do spotkania Aryi, Sansy, Brana i Littlefingera. Ten ostatni został zaatakowany przez swoją "ukochaną", która zarzuciła mu zdradę i zaczęła wymieniać wszystkie jego zbrodnie. Sansa oskarżyła Baelisha także o rozpoczęcie wojny między Starkami i Lannisterami. Petyr wyraźnie temu zaprzeczył. Wyparł się chociażby zdrady Neda. W tym momencie do głosu doszedł Bran, który przypomniał Littlefingerowi jego ostatnie słowa skierowane do Neda, zanim ten poderżnął gardło ojcu. Bealish padł na kolana i prosił o wybaczenie. Arya nie zamierzała słuchać jego próśb i zabiła go.

W Winterfell pojawił się Sam, który spotkał się z Branem. Stark ujawnił, że był świadkiem narodzin Jona. Bohater zdradził także prawdziwe imię i nazwisko Króla Północy - Aegon Targaryen. Jednocześnie poinformował on, że Snow jest prawdziwym następcą Żelaznego Tronu.

"Gra o tron" sezon 7. odcinek 7. - Nocny Król burzy Mur!

W finale odcinka ponownie zjawia się Nocny Król wraz z Białymi Wędrowcami. Armia przybyła pod mur wraz ze wskrzeszonym ostatnio smokiem. Viserion zaczął ziać swym niebieskim ogniem w kierunku ściany, która zaczęła się kruszyć. Część Muru runęła, a Biali Wędrowcy przedostali się na południe Westeros.

"Gra o tron" sezon 7. odcinek 7. - gdzie obejrzeć?

Finałowa odsłona "Gry o tron" zostanie ponownie wyemitowana w poniedziałek o godzinie 20:10 na antenie HBO. Wszystkie odcinki serialu można zobaczyć online za pomocą platformy HBO GO. Data premiery kolejnego sezonu nie jest jeszcze znana. Fani produkcji będą musieli uzbroić się w cierpliwość co najmniej do przyszłego roku.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2y939m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y939m
d2y939m