Trwa ładowanie...
Wojciech Chentkiewicz
30-05-2016 13:08

"Gra o tron", odcinek 6 sezon 6, 29.05.2016: opis odcinka "Blood of My Blood"

Premiera szóstego odcinka szóstej serii "Gry o tron" za nami! Producenci jak zwykle zaoferowali fanom serialu wiele emocji. Przede wszystkim widzowie poznają dalsze losy Brana i Meery, którzy poprzednim razem, dzięki poświęceniu Hodora, uciekli przed armią Nocnego Króla. Nie oznacza to jednak końca ich kłopotów. Nieoczekiwanie bohaterom z pomocą przychodzi dawno niewidziana postać. Co jeszcze czeka na nas w najnowszym epizodzie "Gry o tron"? Oto krótki opis odcinka "Blood of My Blood". Uwaga, tekst zawiera szczegóły, zdradzające fabułę serialu.

Share
"Gra o tron", odcinek 6 sezon 6, 29.05.2016: opis odcinka "Blood of My Blood"Źródło: HBO
d1xs6yq

Poprzedni epizod "Gry o tron" wstrząsnął widzów na całym świecie. Śmierć Hodora okazała się na tyle przygnębiająca, że odcinek "The Door" został okrzyknięty najsmutniejszym ze wszystkich do tej pory wyprodukowanych. Tym razem twórcy serialu oszczędzili widzom aż tak ogromnych emocji. Nie oznacza to jednak, że szósty epizod szóstej serii nie gwarantuje żadnych zwrotów akcji. W "Blood of My Blood" do gry wraca bohater, którego widzowie nie widzieli od pierwszego sezonu produkcji. Najnowszy odcinek "Gry o tron" przynosi rozwiązania w kilku wątkach i coraz mocniej przybliża widzów do nadchodzącego wielkimi krokami finału.

"Gra o tron" - wątek Brana i Meery

Fani "Gry o tron" od tygodnia głowili się, czy Branowi i Meerze uda się ujść z życiem po opuszczeniu jaskini. Ciągnięty po śniegu Stark wciąż zatraca się w swoich wizjach, a ratująca go dziewczyna ma coraz mniejsze szanse na ocalenie. Z pomocą przybywa jednak tajemniczy czarny jeździec, który zabiera dwójkę bohaterów na swojego konia. Wybawcą okazuje się wuj Brana - Benjen Stark! Zaginiony w pierwszym sezonie serialu bohater wyjaśnia, dlaczego Dzieci Lasu uratowały go przed śmiercią.

"Gra o tron" odcinek 6 – powrót Sama do Horn Hill

W "Blood of My Blood" do swojej rodzinnej posiadłości w Horn Hill powraca Sam z Goździkiem. Samwell Tarly ostrzega dziewczynę, by ta pod żadnym pozorem nie przyznawała się jego ojcu do bycia Dziką. Według bohatera Lord Randyll rzekomo nie toleruje tej grupy ludzi. Jak się okazuje, Randyll nie lubi w zasadzie nikogo, a już z pewnością swojego pierworodnego syna, który właśnie złożył mu wizytę. W trakcie uroczystej kolacji ojciec Sama nie szczędzi mu uwag i złośliwości. To w pewnym momencie na tyle rozwściecza Goździka, że dziewczyna staje w obronie stłamszonego Samwella. Towarzyszka młodego Tarly'ego przekonuje o jego niezwykłym bohaterstwie. Niechcący zdradza przy tym swoją prawdziwą tożsamość.

d1xs6yq

"Blood of My Blood" – czy Arya zabije Lady Crane?

Szósty odcinek szóstego sezonu "Gry o tron" kontynuuje również wątek Aryi Stark. Bohaterka po raz kolejny obserwuje aktorkę Lady Crane, którą ma zabić. Za kulisami dziewczyna dodaje truciznę do rumu Lady. Gdy próbuje wymknąć się z pomieszczenia, artystka zatrzymuje dziewczynę i zaczyna rozmawiać z nią o aktorstwie i swojej młodości. To sprawia, że Starkówna ostrzega Crane przed wypiciem rumu. Bohaterka mówi, że napój został zatruty przez Biankę - największą rywalkę Lady. Informacja o niepowodzeniu misji dobiega do Jaqena, który pozwala Waifie zabić Aryę.

"Gra o tron" odcinek 6 sezon 6 - co jeszcze w najnowszym odcinku?

Szósty epizod trwającego sezonu "Gry o tron" przenosi widzów również do Królewskiej Przystani, gdzie Margaery ma odbyć marsz pokutny. W stolicy zebrała się armia Tyrellów oraz Jamie Lannister. Po pewnym czasie okazuje się, że królowa wcale nie będzie musiała wykonać swojego pokutnego spaceru, a zamiast tego ogłoszone zostaje zjednoczenie Wiary i Korony. Widzowie poznają również dalsze losy Daenerys, która wraz z Daario omawia plan przeprawy przez Wąskie Morze. W najnowszym odcinku powraca także Walder Frey.

"Gra o tron" odcinek 6 sezon 6 - gdzie obejrzeć?

Najnowszy epizod serialu można obejrzeć online na platformie HBO GO. Oprócz tego emisja odcinku odbędzie się dziś, 30 maja, o godzinie 20:10 na antenie telewizji HBO.

Zobacz także: "Gra o tron" w liczbach

d1xs6yq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xs6yq
d1xs6yq