"Gra o tron": Głowa George'a W. Busha wbita na pal!

"Gra o tron": Głowa George'a W. Busha wbita na pal!
Źródło zdjęć: © HBO

14.06.2012 17:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo że pierwszy sezon *"Gry o tron" zakończył się kilka miesięcy temu, dopiero teraz głośno zrobiło się na temat jednego z rekwizytów, użytych w serii. Chodzi mianowicie o replikę głowy byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, George`a W. Busha, która została nabita na drewniany pal. Jak do tego doszło?*

W dziesiątym odcinku pierwszej serii bezwzględny król Joffrey rozkazuje swojej narzeczonej przyjrzeć się głowom jego wrogów nabitym na palach przy murze zamku. Jeżeli wytężymy wzrok, dostrzeżemy, że jedna z nich łudząco przypomina prezydenta Busha.

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,28861,title,Gra-o-tron,serial.html )**

Twórcy serialu, David Benioff i D.B. Weiss, tłumaczyli, że z ich strony nie była to w żadnym wypadku zagrywka polityczna. Po prostu musieli wykorzystać wszystkie głowy, które mieli pod ręką. Ich komentarz usłyszeć można na dodatku DVD dołączonym do pierwszego sezonu.

Kontrowersje związane z pomysłem twórców spowodowały, że głos w sprawie zabrali przedstawiciele amerykańskiej stacji HBO, na zlecenie której realizowany jest serial. W oświadczaniu czytamy:

"Byliśmy głęboko zaniepokojeni, tym czego się dowiedzieliśmy i uważamy, że to cię stało jest bardzo niesmaczne i nie do zaakceptowania. Jest to wyraz braku szacunku i daliśmy to jasno do zrozumienia naszym producentom, którzy natychmiast przeprosili za ten niezamierzony, beztroski incydent. Zamierzamy również usunąć ten fragment serialu z każdego następnego wydania DVD "Gry o tron". Jest nam bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji".

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,28861,title,Gra-o-tron,serial.html )**

Benioff i Weiss natychmiast odpowiedzieli na zarzutu ze strony szefów stacji:

"W naszej produkcji używamy wielu protetycznych części ciała: rąk, nóg, głów. Nie możemy sobie pozwolić na to, by wszystkie były specjalnie dla nas wykonywane od podstaw, więc wiele z nich zostaje wypożyczonych, szczególnie wtedy, kiedy kręcimy sceny w których potrzebne są nam one w dużych ilościach. Po tym, jak scena z głowami nabitymi na pale została już nakręcona, ktoś zwrócił nam uwagę na to, że jedna z głów wygląda jak George W. Bush. W komentarzach na DVD wspomnieliśmy o tym, choć nie powinniśmy. Absolutnie nie chcieliśmy obrazić byłego prezydenta."

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,28861,title,Gra-o-tron,serial.html )**

strach pomyśleć, jakie rewelacje znajdziemy na DVD z kolejnym sezonem "Gry o tron"...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także