"Gość Radia Zet" z Rymanowskim ze spadkiem słuchalności. Zetka przegrywa z konkurencją
Kiepskie informacje na koniec roku przynosi dla Radia Zet i Bogdana Rymanowskiego ostatnie badanie słuchalności. Poranne rozmowy dziennikarza z politykami notują spadek. Zetka wyraźnie przegrywa z konkurencją.
O spadku słuchalności porannego wydania audycji "Gość Radia Zet", prowadzonego od końca sierpnia przez dziennikarza Polsatu, donoszą Wirtualnemedia.pl. Jak wynika z danych Radio Track Kantar Polska, opracowanych przez branżowy portal, od września do listopada rozmowy Rymanowskiego miały nieco ponad 1 mln słuchaczy.
Dla porównania, w analogicznym okresie w ubiegłym roku, gdy polityków przepytywała Beata Lubecka, "Gość Radia Zet" przyciągał przed odbiorniki 1,26 mln słuchaczy. Najnowsze dane słuchalności porannej rozmowy Zetki wypadają jeszcze gorzej, jeśli porównamy ją do konkurencji. Politycznej rozmowy Roberta Mazurka emitowanej tuż po godz. 8 na antenie RMF FM słucha 2,53 mln słuchaczy - podają Wirtualnemedia.pl.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Beata Tadla o nowej pracy w Radio Zet: Nie chwytałam się czegokolwiek
Przypomnijmy, że Bogdan Rymanowski - od czterech lat związany z Polsatem (jest jednym z gospodarzy głównego wydania "Wydarzeń" oraz "Gościa Wydarzeń") - dołączył do zespołu Radia Zet pod koniec sierpnia. Zastąpił w porannej rozmowie z politykami Beatę Lubecką, która prowadzi obecnie popołudniowe wydanie "Gościa Radia Zet".
Bogdan Rymanowski nie krył wówczas entuzjazmu powrotem do radiowych korzeni.
- Zaczynałem jako radiowiec i bardzo się cieszę, że znowu poczuję niepowtarzalną atmosferę radia. Będę w "Gościu Radia ZET" rozmawiać z najważniejszymi bohaterami dnia - politykami władzy, jak i opozycji. Będę też zapraszał ekspertów, którzy pomogą zrozumieć nam otaczający i coraz bardziej zmieniający się świat - komentował cztery miesiące temu w rozmowie z branżowym portalem.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Wednesday", czyli najpopularniejszym serialu Netfliksa ostatnich tygodni, najlepszych (i najgorszych) filmach świątecznych oraz przeżywamy finał 2. sezonu "Białego Lotosu". Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.