Trwa ładowanie...
d346lsc

Gala „25 lat disco polo w Polsce” w TVP. Transmisja w Dwójce

Disco polo rzeczywiście wraca do łask? W TVP z pewnością jest coraz więcej miejsca dla tego nurtu. Widzowie będą mogli się o tym przekonać w czerwcu, podczas gali „25 lat disco polo w Polsce”, współorganizowanej przez Telewizję Polską i grupę ZPR Media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gala „25 lat disco polo w Polsce” w TVP. Transmisja w Dwójce
(AKPA)
d346lsc

„25 lat disco polo w Polsce” to kolejna impreza, którą współorganizują Telewizja Polska i grupa ZPR Media. Firmy współpracowały już przy takich koncertach, jak „Eska Music Awards” i „Hity na czasie”. Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, festiwal ma odbyć się 25 czerwca na stadionie Polonii Warszawa. Lista wykonawców jest już niemal ułożona, a na scenie będzie można zobaczyć też wykonawców niezwiązanych z disco polo.

Impreza będzie biletowana, organizatorzy mają przygotować nawet 30 tys. biletów. TVP ze swojej strony będzie transmitować koncert na żywo. Widowisko będzie nawiązywać do organizowanej w 1992 roku Gali Piosenki Popularnej i Chodnikowej, na której występowały gwiazdy tego nurtu muzyki. Galę transmitowała TVP1, a kilkakrotnie powtarzała TVP Rozrywka.

- To będzie wspaniały koncert, na którym wystąpią najlepsi artyści. My promujemy disco polo już od kilku lat. Za to w tym roku Zenek Martyniuk pokazał na „Sylwestrze z Dwójka”, że ten gatunek muzyki ma ogromną widownię – mówił portalowi wirtualnemedia.pl Zbigniew Benbenek, szef rady nadzorczej grupy ZPR Media.

d346lsc

Można się więc spodziewać, że dla TVP będzie to wydarzenie przyciągające widzów przed ekrany. Przypomnijmy, że Sylwester w Zakopanem z udziałem Zenona Martyniuka oglądało według Nielsen Audience Measurement około 4,29 mln osób, a w szczytowym momencie, podczas występu muzyka nawet 5 mln.

Zobacz także: Muzyczne podsumowanie roku z open.fm

d346lsc

Podziel się opinią

Share
d346lsc
d346lsc