Trwa ładowanie...

Co z festiwalem w Opolu? Pandemia zrobiła swoje

Zorganizowany rok temu 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu miał się odbyć w czerwcu. Jednak ze względu na panującą pandemię i zakazy trzeba było przełożyć imprezę. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja również zostanie przeniesiona na trzeci kwartał.
Share
Lanberry i Izabella Trojanowska w Opolu 2020
Lanberry i Izabella Trojanowska w Opolu 2020Źródło: AKPA
d636uwf

Festiwal Opole 2020, tak jak wszystkie imprezy masowe, musiał zostać dostosowany do wprowadzanych przez rząd ograniczeń. Jeszcze na wiosnę mówiło się, że impreza odbędzie się na początku czerwca, ale termin okazał się nierealny. Ostatecznie festiwal przeniesiono na pierwszy weekend września.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, więc przyszłość tegorocznej edycji festiwalu również stoi pod znakiem zapytania. TVP nie składała dotychczas żadnych obietnic w tym temacie, nie znamy programu czy listy wykonawców. Magazyn "Press" dowiedział się jednak, że impreza na pewno nie odbędzie się przed wakacjami.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Telewizja Polska znowu zamierza zorganizować festiwal w pierwszy weekend września.

d636uwf

Nie tylko telewizja. Inne zajęcia Rogalskiej

57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu trwał przez cztery dni i przyciągał przed telewizory średnio 1,76 mln widzów. W samym Opolu nie było jednak tłumów, gdyż obowiązujący reżim i zakaz organizowania imprez masowych uniemożliwiał zapełnienie trybun.

Na ujęciach z transmisji TVP widać było wyraźnie, że ludzie pochowani pod parasolami zajęli niewielką część dostępnych miejsc na widowni. Niektóre rzędy byłym całkiem puste. Porównując te ujęcia ze zdjęcia z festiwalu z poprzednich lat, wygląda to jak próba generalna, a nie właściwy występ dla rzeszy miłośników polskiej piosenki.

d636uwf

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d636uwf

Podziel się opinią

Share
d636uwf
d636uwf