Trwa ładowanie...
d129kh6

Festiwal w Opolu 2019: co się będzie działo na scenie?

Dziś rusza 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Potrwa do 17 czerwca. Co będzie się działo? Kogo posłuchamy podczas festiwalu? Sprawdzamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Edyta Górniak podczas prób do koncertu na festiwalu w Opolu
Edyta Górniak podczas prób do koncertu na festiwalu w Opolu (East News, Fot: TRICOLORS)
d129kh6

Piątek 14 czerwca

Piątek 14 czerwca to dwa duże koncerty. Pierwszy z nich Od Opola do Opola podsumowuje wszystko, co działo się w polskiej muzyce rozrywkowej od ostatniego festiwalu. Koncert poprowadzi Tomasz Kammel, a okres podsumuje Marek Sierocki. Podczas koncertu wystąpią między innymi: Stanisława Celińska, Varius Manx, Papa D, Edyta Górniak, Tulia i Roksana Węgiel.

Ten wieczór będzie też okazją do uczczenia jubileuszy: 20-lecia zespołu Golec uOrkiestra i 40-lecia pracy artystycznej Majki Jeżowskiej.

d129kh6

Zobacz także: Opole 2019

Piątek to też koncert Debiuty, podczas którego na scenie pojawiają się młodzi, zdolni polscy wokaliści. O tym, kto wystąpi, zadecydowali przedstawiciele miasta Opole oraz Rada Artystyczna złożona z przedstawicieli TVP. Na scenie pojawią się:

Magdalena Bańkowska-Moskwa
Brudne Gary
Sargis Davtyan
Jagoda Kret
Justyna Jary
Sąstąd
Vigonez Music
Natalia Zastępa
Żelka
Michał Wiśniewski — laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki
Sonbird — laureat konkursu Narodowego Centrum Polskiej Piosenki
Aleksandra Nykiel — laureat programu "Szansa na Sukces. Opole 2019"

d129kh6

Sobota 15 czerwca

W sobotę będziemy mieli okazję zobaczyć koncert Premiery. Artyści biorący w nim udział też zostali wyłonieni przez Radę Artystyczną. Poprowadzą go Agata Konarska i Artur Orzech, a na scenie zobaczymy między innymi Sławka Uniatowskiego, Katarzynę Wilk i Tulię. W konkursie na najlepszą premierę wezmą udział: Olga Bończyk, Ania Karwan, Patryk Kumór, Monika Kuszyńska, Maciej Miecznikowski&Leszcze, Marcin Sójka, Izabela Trojanowska, Szymon Wydra & Carpe Diem, 4Dreamers.

Druga część sobotniego wieczoru, to koncert piosenki poetyckiej i kabaretowej Walizki pełne snów…, czyli podróż poety. Motywem przewodnim koncertu będzie podróż. Podczas koncertu wystąpią między innymi Katarzyna Dąbrowska, Olga Bończyk, Jolanta Fraszyńska i Emilia Komarnicka.

d129kh6

Niedziela 16 czerwca

W niedzielę czeka nas koncert Nie pytaj o Polskę - #30 lat wolności, podczas którego na scenie spotkają się zarówno artyści młodego pokolenia, jak i ci, którzy pierwsze kroki w muzyce stawiali przed 1989 rokiem. Na scenie pojawią się między innymi Paweł Kukiz, Piotr Rubik, Ich Troje, Lemon, Maryla Rodowicz, Margaret, Stachursky, Dawid Kwiatkowski czy Ewelina Lisowska. Zaśpiewają przeboje trzech ostatnich dekad.

Poniedziałek 20 czerwca

Festiwal zamknie w poniedziałek koncert "sceny alternatywnej". Artyści zaproszeni przez TVP Kultura zmierzą się z polskimi utworami bigbitowymi. Wykonają utwory między innymi Czerwonych Gitar, Breakoutu czy Klanu. Na scenie pojawią się między innymi Tomek Lipiński, The Dumplings, duet Rebeka, Barbara Wrońska, Miuosh i Lao Che.

Wszystkie koncerty będą transmitowane przez TVP, w serwisie internetowym VOD i w aplikacji mobilnej TVP.

d129kh6

Podziel się opinią

Share
d129kh6
d129kh6