Trwa ładowanie...

FAŁSZYWA informacja o śmierci Sznuka krąży po sieci

Szokujące informacje o śmierci Tadeusza Sznuka krążą w ostatnim czasie po sieci. Uspokajamy - prowadzący "Jeden z dziesięciu" ma się dobrze, a cała plotka jest na szczęście fake newsem.

Share
FAŁSZYWA informacja o śmierci Sznuka krąży po sieci
Źródło: Youtube.com
d19apuv

Od 16 lipca na Facebooku krąży informacja o nagłej śmierci Tadeusza Sznuka. Wiadomość na pierwszy rzut oka wydaje się wiarygodna, a dramatyzmu dodaje jej czarno-białe zdjęcie popularnego gospodarza programu "Jeden z dziesięciu". Na całe szczęście doniesienia o śmierci dziennikarza i prezentera nie mają nic wspólnego z prawdą. Jak się okazuje, mamy kolejny raz do czynienia z tzw. fake newsem, czyli zmyśloną informacją, mającą na celu zdobycie przez podającą ją stronę internetową dodatkowych odsłon.

Informacja o śmierci Sznuka pojawiła się na stronie telewizja-republika.blogspot.com. Wejście na tego typu portal np. przez swoje konto na Facebooku może okazać się dla nas bardzo przykre w skutkach. Strony z fake newsami często są w stanie zainfekować komputer różnego rodzaju wirusami. Przestrzegamy przed wchodzeniem na portale, co do których autentyczności mamy jakiekolwiek wątpliwości.

Tadeusz Sznuk nie jest pierwszą znaną osobą, która padła ofiarą zjawiska fake newsów. W przeszłości w sieci pojawiały się informacje o śmierci m.in. Kuby Wojewódzkiego oraz Ryszarda Rynkowskiego. Całkiem niedawno można było również przeczytać doniesienia o śmierci Janusza Gajosa.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d19apuv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19apuv
d19apuv