Trwa ładowanie...
d11naxc

FAŁSZYWA informacja o śmierci Sznuka krąży po sieci

Szokujące informacje o śmierci Tadeusza Sznuka krążą w ostatnim czasie po sieci. Uspokajamy - prowadzący "Jeden z dziesięciu" ma się dobrze, a cała plotka jest na szczęście fake newsem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk (Youtube.com)
d11naxc

Od 16 lipca na Facebooku krąży informacja o nagłej śmierci Tadeusza Sznuka. Wiadomość na pierwszy rzut oka wydaje się wiarygodna, a dramatyzmu dodaje jej czarno-białe zdjęcie popularnego gospodarza programu "Jeden z dziesięciu". Na całe szczęście doniesienia o śmierci dziennikarza i prezentera nie mają nic wspólnego z prawdą. Jak się okazuje, mamy kolejny raz do czynienia z tzw. fake newsem, czyli zmyśloną informacją, mającą na celu zdobycie przez podającą ją stronę internetową dodatkowych odsłon.

Informacja o śmierci Sznuka pojawiła się na stronie telewizja-republika.blogspot.com. Wejście na tego typu portal np. przez swoje konto na Facebooku może okazać się dla nas bardzo przykre w skutkach. Strony z fake newsami często są w stanie zainfekować komputer różnego rodzaju wirusami. Przestrzegamy przed wchodzeniem na portale, co do których autentyczności mamy jakiekolwiek wątpliwości.

Tadeusz Sznuk nie jest pierwszą znaną osobą, która padła ofiarą zjawiska fake newsów. W przeszłości w sieci pojawiały się informacje o śmierci m.in. Kuby Wojewódzkiego oraz Ryszarda Rynkowskiego. Całkiem niedawno można było również przeczytać doniesienia o śmierci Janusza Gajosa.

d11naxc

Tutaj sprawdzisz aktualną ramówkę Telewizji WP

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d11naxc

Podziel się opinią

Share
d11naxc
d11naxc