"Fakty" zaatakowały TVP. Nie było miejsca na żadne subtelności

W "Faktach" z 13 września TVN ponownie napiętnowało "media rządowe"
W "Faktach" z 13 września TVN ponownie napiętnowało "media rządowe"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.09.2023 23:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojna między TVP i TVN dawno stała się faktem. Stacje nie ustają w wymianie ciosów i ośmieszaniu konkurencji. Ostatnią szpilę wbił Maciej Knapik w "Faktach". Reporter nie bawił się w subtelności.

Ani w "Wiadomościach", ani w "Faktach" nie ukrywają, co myślą o konkurencyjnej stacji. W TVP możemy usłyszeć o "szamanach z Wiertniczej", z kolei dziennikarze TVN nazywają redakcję z Woronicza "telewizją rządową".

W tym tonie był utrzymany przytyk, jaki Maciej Knapik zrobił w środowym wydaniu serwisu TVN w materiale poświęcony tzw. aferze wizowej stanowiącej wyłom w narracji PiS. Reportaż zapowiedział Piotr Kraśko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chodzi o fakt zaproszenia przez PiS do Polski 250 tys. obywateli z Afryki i Azji w ciągu dwóch i pół roku. Przy jednoczesnym straszeniu Polaków emigrantami, gwałtami, rabunkami i eskalacją przemocy na nie spotykaną dotąd skalę

Jak podaje "Rzeczpospolita", co najmniej 200 z 600 cudzoziemców starających się o wizę do Polski skorzystało z usług polskiego pośrednika ze znajomościami w MSZ. Minister Piotr Wawrzyk został odwołanym, a Prokuratura Krajowa i CBA prowadzą śledztwo, bo w tle pojawiają się zarzuty o korupcję.

W "Faktach" po kolei przedstawiono etapy ujawniania nieprawidłowości, sugestię, że o sprawie mógł wiedzieć minister Zbigniew Rau, zdjęcia tłumów koczujących po polską ambasadą w Nigerii oraz reakcje ludzi z obozu rządzącego.

Knapik pokazał, jak politycy PiS uciekają przed pytaniami, zaprzeczają, mówią, że nie słyszeli o sprawie, a także atakują go na konferencji prasowej, podważając jego słowa i wyłączając mu mikrofon.

"Fakty" przywołały też wypowiedź ministra Ziobry, który bagatelizował sprawę, mówiąc, że "w każdym środowisku mogą znaleźć się ludzie nieuczciwi".

Knapik zakończył swój reportaż gorzką konkluzją, w której wymierzył cios TVP.

- I tylko w mediach rządowych ciągle słyszymy, że władza broni nas przed rzekomo groźną emigracją - postawił kropkę nad "i" dziennikarz "Faktów".

Za ilustrację jego słów posłużyły przebitki z TVP Info i pasek "Wzmocniona ochrona polskich granic".

Fragment programu TVP Info pokazywany w "Faktach"
Fragment programu TVP Info pokazywany w "Faktach"© Materiały prasowe

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" wplątujemy się w "Ukrytą sieć", wracamy do szokującego procesu "Depp kontra Heard" oraz ponownie zasiadamy do kanapkowej uczty w "The Bear". Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (100)
Zobacz także