"Fakty" TVN miażdżą prorządowe media. Dali się wypowiedzieć Rydzykowi

"Fakty" pokazały swoim widzom "urok" prorządowych mediów
"Fakty" pokazały swoim widzom "urok" prorządowych mediów
Źródło zdjęć: © TVN

02.05.2021 22:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Fakty" TVN wielokrotnie punktowały Telewizję Polską za prorządowe i pozbawione krytycznego spojrzenia wypowiedzi. Ale nie tylko telewizja pod wodzą Jacka Kurskiego jest ukierunkowana na wspieranie PiS-u. Są też inne miejsca w polskich mediach, gdzie dziennikarze zachwycają się politykami "dobrej zmiany", a ci wprost dziękują za wsparcie.

- Każdy ma prawo kreować zarząd spółki, której jest właścicielem - mówił prezes PKN Orlen w rozmowie z "Pulsem Biznesu". Te słowa padły po zwolnieniu trzech szefów dzienników należących do grupy wydawniczej, przejętej przez koncern z Danielem Obajtkiem na czele. "Fakty" TVN sugerują, że to dopiero początek zmian i ostrzegają, jak mogą wyglądać media sterowane przez prorządowych decydentów.

- Orlen przejmuje lokalne media i nie przejmuje się wyrokiem sądu. To już państwo wiedzą. Ale może państwo jeszcze nie wiedzą, jak mogą wyglądać media, kiedy trafią pod polityczne wpływy - mówiła Anita Werner w "Faktach". - Kiedy wszystkie władze w kraju: ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza są w jednych rękach i kiedy w tych samych rękach jest też los mediów i ich pracowników.

Po tej zapowiedzi wyemitowano prawie 4-minutowy materiał Jakuba Sobieniowskiego, który zebrał przykłady funkcjonowania teoretycznie niezależnych mediów, wyraźnie faworyzujących obóz rządzący.

Obraz
© TVN

- Nas prześladują. To jest prześladowanie chrześcijan - to słowa o. Tadeusza Rydzyka, które padły niedawno na antenie Radia Maryja. Jego rozmówcą był Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny w jednym Zbigniew Ziobro, który zapewnił ojca dyrektora i słuchaczy, że solidaryzuje się z Radiem Maryja.

"Fakty" wzięły też na celownik Telewizję Republikę, która zachwycała się postawą Julii Przyłębskiej. Prezes Trybunału Konstytucyjnego z nadania PiS mówiła wprost na antenie, że dziękuje za wsparcie i kazała przekazać podziękowania redaktorowi Sakiewiczowi (naczelny "Gazety Polskiej").

"Gazeta Polska" i TV Republika nie mogły się też nachwalić Jarosława Kaczyńskiego, który kiedyś powiedział, że chciałby zostać "emerytowanym zbawcą narodu". Ale zdaniem "GP" jest jeszcze za wcześnie na ten tytuł w znaczeniu – nie powinien jeszcze myśleć o emeryturze.

- Jest autorytetem. Gwarantem tego, że pod jego czujnym okiem sprawy Polski idą w dobrym kierunku - mówiła o Kaczyńskim dziennikarka na antenie TV Republika. A lektor w tle dodał, że opozycja wykonuje "chochole tańce", bo jest "pozbawiona prawdziwego lidera" na wzór Kaczyńskiego.

"Fakty" przywołały też pochwały dla Daniela Obajtka, o którym o. Rydzyk mówił wprost: "genialny".

- W górę serca i chciałem tylko powiedzieć, że piorun nie uderza w to, co małe. Panie Jezu, ty się nim zajmij. Gratulujemy tego, co pan robi dla Polski - mówił ojciec dyrektor w rozmowie z Danielem Obajtkiem.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (508)
Zobacz także