Wyniki oglądalności dobitnie pokazują, której stacji ufają Polacy

Wyniki oglądalności dobitnie pokazują, której stacji ufają Polacy
Źródło zdjęć: © ons.pl
Patrycja Ceglińska-Włodarczyk

23.04.2020 12:47, aktual.: 23.04.2020 16:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opublikowano wyniki oglądalności programów informacyjnych. "Fakty" uplasowały się na pierwszym miejscu.

"Fakty" i TVN24 BiS w pierwszym kwartale 2020 r. oglądało średnio 3,37 mln widzów. Średnia oglądalność "Faktów" w TVN w zeszłym kwartale wyniosła 3,04 mln widzów, a w TVN24 BiS - 331 tys. Takie wyniki zagwarantowały programom pierwsze miejsce w rankingu programów informacyjnych.

Z końcem 2019 r. w stacji nastąpiły zmiany. Adam Pieczyński zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego "Faktów" i szefa pionu informacji TVN. Jego miejsce zajął Michał Samul. Przez najbliższe miesiące Adam Pieczyński pełni rolę doradcy zarządu TVN ds. programów informacyjnych.

Według danych opublikowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, "Wiadomości" awansowały z miejsca 3. na 2. W dalszej kolejności znalazł się "Teleexpress" i "Panorama". Wynik tego drugiego tytułu wzrósł o prawie 19 proc..

Przeczytaj: "Wiadomości" TVP wytknęły "Faktom" nieporuszanie niewygodnych tematów

- Od marca, w związku z sytuacją COVID-19, obserwujemy z jednej strony zwiększoną konsumpcję mediów, a z drugiej większą liczbę osób poszukujących treści informacyjnych. W tych okolicznościach nadawcy telewizyjni notują zwiększoną widownię programów informacyjnych. Zmiany oglądalności w tym okresie wpłynęły w widoczny sposób na wyniki całego pierwszego kwartału - skomentował Piotr Cudny, video group manager w Havas Media Group Polska.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2262)
Zobacz także