Nowy program TV Republika. Wyniki nie pozostawiają złudzeń
Przed zmianą władz w TVP Rafał Patyra bronił wcześniejszego układu w mediach publicznych. Nikogo więc nie zdziwiła informacja, że w nowym roku zabrakło dla niego miejsca zarówno w TVP Sport, jak i w redakcji "Teleexpressu". Patyra jest teraz gospodarzem popularnego programu w TV Republika.
Po odejściu z TVP Rafał Patyra dołączył do zespołu TV Republika. 1 lutego poprowadził nowy program tej stacji - "Express Republiki", który jest nadawany codziennie o godzinie 16:55. To pora zbliżona do pasma emisji "Teleexpresu", który do grudnia 2023 roku Patyra prowadził w TVP1.
"Tu okazano mi gościnę, tu dostałem nawet swój pokój do zagospodarowania, czyli 'Express Republiki'. Meblowanie daje mi dużo frajdy, zwłaszcza że pomaga zaufana grupa ludzi. A wiadomo jak jest – program ważny, ale ludzie zawsze najważniejsi. A ja dziś do newsroomu wchodzę z uśmiechem na ustach, dziękując Bogu za to, gdzie trafiłem" – komentował dziennikarz.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zapytaliśmy o zmiany w TVP. Skrajne opinie Polaków
Jak podawał "Press", "Express Republiki" wystartował z wysokiego pułapu. Pierwsze wydanie serwisu informacyjnego oglądało średnio ponad 500 tys. widzów.
Oglądalność "Expressu Republiki"
- W czasach, gdy jedni mętnie obiecują czystą wodę, a inni koniunkturalnie nabierają wody w usta, na medialnym akwenie wynurza się "Express Republiki". Wielu będzie próbowało go zatopić, my odważnie wypływamy na głębię i wszystkich, którym ojczyzna miła, zapraszamy na pokład - tymi słowami Rafał Patyra rozpoczął swoją przygodę w TV Republika.
Patyrze, który jest głównym, choć niejedynym prowadzącym "Express Republiki", udało się utrzymać duże zainteresowanie widzów przez cały miesiąc. Po trzech tygodniach emisji program ogląda średnio 425 tys. osób. Jest to wynik na poziomie oglądalności programu publicystycznego "Miłosz Kłeczek zaprasza" (419 tys. osób), nadawanego tuż przed głównym wydaniem wiadomości TV Republiki.
W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: