Trwa ładowanie...

Kontrowersja podczas Eurowizji. TVP ocenzurowało jedną z prezenterek?

Tegoroczny konkurs Eurowizji został zastąpiony przez wydarzenie “Eurowizja: Światło dla Europy”. Jak się okazało, Telewizja Polska miała celowo ocenzurować transpłciową prezenterkę.

Kontrowersja podczas Eurowizji. TVP ocenzurowało jedną z prezenterek?
d1e80yx
d1e80yx

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa tegoroczna edycja Eurowizji została odwołana. Organizatorzy wydarzenia postanowili jednak zrekompensować swoim widzom tak wielką stratę. Z tego powodu przygotowano koncert w internecie, podczas którego mogliśmy obejrzeć zakwalifikowanych już wykonawców oraz posłuchać ich wspólnego utworu.

ZOBACZ TAKŻE: Alicja Szemplińska: " Jest mi bardzo przykro, że Eurowizja została odwołana"

Internauci zwrócili jednak uwagę na pewien szczegół. Według nich transmisja w TVP różniła się od tego, co pokazały stacje telewizyjne w innych państwach. Telewizja Polska miała bowiem nie pokazać wejścia m.in. jednej z prowadzących, Nikkie de Jager. Kobieta jest transpłciową youtuberką pochodzącą z Holandii. Ponad dekadę temu zdobyła popularność za sprawą kanału o makijażu NikkieTutorials.

Internauci bardzo szybko zaczęli oskarżać TVP o manipulację. Stwierdzono, że publiczna stacja nie może w tak dobrowolny sposób przerywać transmisję reklamami. Zdaniem widzów Telewizja Polska miała intencjonalnie cenzurować osobę, która nie odpowiada ideologii stacji podlegającej partii rządzącej.

d1e80yx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e80yx