Trwa ładowanie...

Eurowizja Junior ponownie w Polsce? Taki jest plan

Tegoroczna edycja Eurowizji Junior odbyła się w Gliwicach. Po wygranej Viki Gabor Telewizja Polska rozważa kandydowanie o organizację imprezy w przyszłym roku.

Eurowizja Junior ponownie w Polsce? Taki jest planŹródło: ONS.pl
d1e80yx
d1e80yx

Drugi raz z rzędu polska reprezentantka wygrała Eurowizję dla najmłodszych. Oznacza to, że kolejna edycja konkursu piosenki może ponownie odbyć się w Polsce.

W przeciwieństwie do klasycznej Eurowizji kraj, z którego pochodzi zwycięzca nie jest zobowiązany do organizacji imprezy. Jednak jeśli będzie tym zainteresowany, uzyska pierwszeństwo.

Zobacz: Prezes TVP Jacek Kurski o sukcesie Viki Gabor: "Gratuluję Polakom, że tak dobrze zagłosowali"

Ze względu na zeszłoroczną wygraną Roksany Węgiel Telewizja Polska podjęła się organizacji Eurowizji Junior 2019. Według informacji portalu WirtualneMedia.pl TVP będzie ubiegać się o ponowne przeprowadzenie imprezy.

d1e80yx

Zgłoszeniem swojej kandydatury jest zainteresowana również Hiszpania, która zajęła w konkursie 3. miejsce. Decyzję w tej sprawie podejmie Europejska Unia Nadawców.

Wysoce prawdopodobne, że organizując ponownie wydarzenie wybór padnie na gliwicką Arenę. Wcześniej ubiegały się o to również Szczecin i Toruń.

d1e80yx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e80yx