Trwa ładowanie...

Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor ma wielkie szanse na zwycięstwo

Czy Viki Gabor zostanie superbohaterką rodzimej, a nawet europejskiej popkultury? Ma na to spore szanse. Polska finalistka konkursu Eurowizja Junior 2019 ma w ręku mocny oręż w postaci przebojowej piosenki "Superhero".

Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor ma wielkie szanse na zwycięstwoŹródło: AKPA
d3oogc0
d3oogc0

Viki Gabor, młoda polska wokalistka będzie walczyła o zwycięstwo na Eurowizji Junior, wykonując piosenkę "Superhero", której autorami są: Małgorzata Uścisłowska, Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Patryk Kumór. Utwór sprawia wrażenie idealnie skrojonego na potrzeby tego typu rywalizacji, gdzie liczy się przystępność i przebojowość, to żeby piosenka wpadała w ucho i zostawała w głowie na dłużej.

"Superhero" spełnia wszystkie te warunki. Zaczyna się dynamicznym klubowym rytmem, natychmiast zwraca uwagę chwytliwą melodią i przyjaźnie brzmiącymi chórkami. Głos i sposób śpiewania młodej artystki nie pozwalają przejść obok jej najnowszej piosenki obojętnie. Polsko-angielski tekst, nawiązujący do niezwykle nagłośnionej dziś kwestii ekologii, wydaje się pomysłem bardzo trafionym.

ZOBACZ WIDEO: Eurowizja Junior: Doda oszalała ze szczęścia po wygranej młodej Polki

Chodzi przecież o rodzimy utwór, który bierze udział w międzynarodowym konkursie. Piosenka brzmi bardzo nowocześnie i światowo, ale jednocześnie, kiedy posłuchać jej uważnie, można się w niej doszukać dalekich ech polskiej muzyki ludowej. Nawiązanie do gór w tekście piosenki też nie wydaje się w tym kontekście przypadkowe. Przecież góry kojarzą się jak najlepiej prawie każdemu Polakowi.

d3oogc0

Utwór, znany już od czasu, kiedy Gabor wykonała go w konkursowych eliminacjach, błyskawicznie doczekał się prawdziwej lawiny pozytywnych opinii. W internecie chwalą go nawet zachwyceni zagraniczni komentatorzy.

Jednym słowem: Polska dawno nie miała w konkursie Eurowizja Junior piosenki tak znakomicie spełniającej wymogi tego konkursu i dopasowanej do oczekiwań jego obserwatorów. Może nawet warto zaryzykować stwierdzenie, że nie miała takiej piosenki nigdy. Mało tego: nietrudno zauważyć, że polska propozycja w konkursie piosenek wykonywanych przez nastolatki, zdaje się o głowę przewyższać kompozycje tworzone dla dorosłych wokalistek i wokalistów, biorących udział w podstawowym konkursie muzycznym Eurowizji.

fot. AKPA AKPA
fot. AKPA Źródło: AKPA

To oznacza, że Viki Gabor ma spore szanse powtórzyć wielki sukces Roksany Węgiel z ubiegłego roku - wygrała ona poprzednią edycję Eurowizji Junior odbywającą się w Mińsku. Za sprawą jej zwycięstwa tegoroczny finał odbywać się będzie w Polsce. A dokładniej: w Gliwicach, mieście, które zwyciężyło w walce o organizację imprezy.

d3oogc0

Ważnym argumentem była z pewnością mieszcząca się tam Arena Gliwice, najnowocześniejsza dziś polska hala służąca do organizacji widowisk multimedialnych. Kto zwycięży tym razem, okaże się już 24 listopada.

Wiktoria Gabor urodziła się w 2007 roku w Niemczech w rodzinie Romów. Rodzice przenieśli się do Polski, a potem do Wielkiej Brytanii. Po kilku latach mieszkania za kanałem La Manche, nastolatka zdecydowała się wrócić do Polski. Zamieszkała w Krakowie i zaczęła karierę w branży muzycznej.

AKPA
Źródło: AKPA

Wystartowała w drugiej edycji programu "The Voice Kids", gdzie osiągnęła spory sukces, docierając do samego finału. Latem 2019 r. wystąpiła w Sopocie, zaproszona do koncertu Young Choice Awards, a zaraz potem stanęła w szranki eliminacji do konkursu Eurowizja Junior. Przeszła przez nie jak burza i wygląda na to, że ten sztorm wcale nie zamierza ucichnąć. Jeśli Gabor przedłuży pasmo swoich sukcesów za sprawą zwycięstwa w warszawskim finale, z miejsca zostanie prawdziwą superbohaterką sceny muzycznej.

d3oogc0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oogc0