Trwa ładowanie...
d2mlmty

Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor ma wielkie szanse na zwycięstwo

Czy Viki Gabor zostanie superbohaterką rodzimej, a nawet europejskiej popkultury? Ma na to spore szanse. Polska finalistka konkursu Eurowizja Junior 2019 ma w ręku mocny oręż w postaci przebojowej piosenki "Superhero".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor reprezentuje Polskę
Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor reprezentuje Polskę (AKPA)
d2mlmty

Viki Gabor, młoda polska wokalistka będzie walczyła o zwycięstwo na Eurowizji Junior, wykonując piosenkę "Superhero", której autorami są: Małgorzata Uścisłowska, Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Patryk Kumór. Utwór sprawia wrażenie idealnie skrojonego na potrzeby tego typu rywalizacji, gdzie liczy się przystępność i przebojowość, to żeby piosenka wpadała w ucho i zostawała w głowie na dłużej.

"Superhero" spełnia wszystkie te warunki. Zaczyna się dynamicznym klubowym rytmem, natychmiast zwraca uwagę chwytliwą melodią i przyjaźnie brzmiącymi chórkami. Głos i sposób śpiewania młodej artystki nie pozwalają przejść obok jej najnowszej piosenki obojętnie. Polsko-angielski tekst, nawiązujący do niezwykle nagłośnionej dziś kwestii ekologii, wydaje się pomysłem bardzo trafionym.

ZOBACZ WIDEO: Eurowizja Junior: Doda oszalała ze szczęścia po wygranej młodej Polki

Chodzi przecież o rodzimy utwór, który bierze udział w międzynarodowym konkursie. Piosenka brzmi bardzo nowocześnie i światowo, ale jednocześnie, kiedy posłuchać jej uważnie, można się w niej doszukać dalekich ech polskiej muzyki ludowej. Nawiązanie do gór w tekście piosenki też nie wydaje się w tym kontekście przypadkowe. Przecież góry kojarzą się jak najlepiej prawie każdemu Polakowi.

d2mlmty

Utwór, znany już od czasu, kiedy Gabor wykonała go w konkursowych eliminacjach, błyskawicznie doczekał się prawdziwej lawiny pozytywnych opinii. W internecie chwalą go nawet zachwyceni zagraniczni komentatorzy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Eurowizja Junior 2019 w Polsce. Gdzie i kiedy oglądać? Jak głosować w konkursie na Polskę?

Jednym słowem: Polska dawno nie miała w konkursie Eurowizja Junior piosenki tak znakomicie spełniającej wymogi tego konkursu i dopasowanej do oczekiwań jego obserwatorów. Może nawet warto zaryzykować stwierdzenie, że nie miała takiej piosenki nigdy. Mało tego: nietrudno zauważyć, że polska propozycja w konkursie piosenek wykonywanych przez nastolatki, zdaje się o głowę przewyższać kompozycje tworzone dla dorosłych wokalistek i wokalistów, biorących udział w podstawowym konkursie muzycznym Eurowizji.

fot. AKPA AKPA
fot. AKPA

To oznacza, że Viki Gabor ma spore szanse powtórzyć wielki sukces Roksany Węgiel z ubiegłego roku - wygrała ona poprzednią edycję Eurowizji Junior odbywającą się w Mińsku. Za sprawą jej zwycięstwa tegoroczny finał odbywać się będzie w Polsce. A dokładniej: w Gliwicach, mieście, które zwyciężyło w walce o organizację imprezy.

d2mlmty

Ważnym argumentem była z pewnością mieszcząca się tam Arena Gliwice, najnowocześniejsza dziś polska hala służąca do organizacji widowisk multimedialnych. Kto zwycięży tym razem, okaże się już 24 listopada.

Wiktoria Gabor urodziła się w 2007 roku w Niemczech w rodzinie Romów. Rodzice przenieśli się do Polski, a potem do Wielkiej Brytanii. Po kilku latach mieszkania za kanałem La Manche, nastolatka zdecydowała się wrócić do Polski. Zamieszkała w Krakowie i zaczęła karierę w branży muzycznej.

   AKPA

Wystartowała w drugiej edycji programu "The Voice Kids", gdzie osiągnęła spory sukces, docierając do samego finału. Latem 2019 r. wystąpiła w Sopocie, zaproszona do koncertu Young Choice Awards, a zaraz potem stanęła w szranki eliminacji do konkursu Eurowizja Junior. Przeszła przez nie jak burza i wygląda na to, że ten sztorm wcale nie zamierza ucichnąć. Jeśli Gabor przedłuży pasmo swoich sukcesów za sprawą zwycięstwa w warszawskim finale, z miejsca zostanie prawdziwą superbohaterką sceny muzycznej.

DOWIEDZ SIĘ TEŻ: Eurowizja Junior 2019: Kiedy wystąpi Viki Gabor? Poznaliśmy kolejność występów

d2mlmty

Podziel się opinią

Share

d2mlmty

d2mlmty