Eurowizja Junior 2019. Kto zasiada w polskim jury?

Eurowizja Junior 2019. Kto zasiada w polskim jury?
Źródło zdjęć: © ons
Tatiana Naklicka

24.11.2019 12:18, aktual.: 24.11.2019 14:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielkimi krokami zbliża się finał Eurowizji Junior odbywający się w Gliwicach. Kto zasiada w polskim jury konkursu?

Eurowizja Junior zaczyna wzbudzać coraz więcej emocji. Wśród polskich widzów przełom nastąpił w zeszłym roku, kiedy okazało się, że to Roksana Węgiel wygrała z piosenką "Anyone I want to be".

Dzięki jej zwycięstwu 17. Eurowizja Junior odbywa się w Gliwicach. Tegoroczną reprezentantką Polski została Viki Gabor z piosenką "Superhero". Czy ma szanse na zwycięstwo? Podobno bardzo duże, ale wszystko w rękach widzów i jurorów.

Eurowizja Junior 2019: jurorzy z Polski

Nie tylko widzowie oddają swoje głosy na reprezentantów poszczególnych 19 krajów. Jurorzy także oceniają zmagania uczestników. Każdy kraj wystawia pięć osób – trzy z branży muzycznej oraz dwoje dzieci.

W polskim jury Eurowizji Junior zasiadają Piotr Kupicha z zespołu Feel, Kasia Moś oraz jej brat Michał związany z branżą muzyczną. Do nich dołączyły dziecięce gwiazdy: Anika Dąbrowska i Paweł Szymański.

Jurorzy ze wszystkich krajów wybrali swoich kandydatów w sobotę 23 listopada, jednak na razie wyniki nie zostały podane.

Eurowizja Junior 2019: głosowanie

Na swoich ulubieńców głosują również widzowie pod tym linkiem. Po przesłuchaniu skrótów wszystkich występów można wybrać od trzech do pięciu ulubionych wokalistów. Inaczej niż w konkursie dla dorosłych tutaj mamy szansę zagłosować na Viki Gabor.

Głosowanie online w Eurowizji Junior trwa do 16:00 w niedzielę 24 listopada. Po zakończeniu występów na żywo będziemy również mieli 15 minut na oddanie głosu.

Eurowizja Junior 2019: kiedy i gdzie oglądać?

Finał Eurowizji Junior 2019 odbywający się w Gliwicach będzie transmitowany w niedzielę 24 listopada o godz. 16:00 na TVP1 oraz TVP Polonia. Można go również obejrzeć na vod.tvp.pl.

Finał poprowadzą zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 Roksana Węgiel, tancerka Ida Nowakowska oraz prezenter telewizyjny oraz dziennikarz Aleksander Sikora.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także