Eurowizja 2023. Niemcy szydzą z Blanki i Polaków. Skandaliczne słowa

Niemiecki tabloid skandalicznie nazwał Blankę
Niemiecki tabloid skandalicznie nazwał Blankę
Źródło zdjęć: © Getty Images, Twitter

13.05.2023 23:19, aktual.: 14.05.2023 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konkurs Piosenki Eurowizji z założenia jest widowiskiem rozrywkowym o niepolitycznym charakterze, świętem muzyki, które ma łączyć, a nie dzielić. Skąd zatem złośliwe słowa niemieckiego tabloidu, który postanowił wyśmiać Blankę? Zrobiło się naprawdę niesmacznie.

Jeszcze przed momentem była obiektem kpin i hejtu, a w sobotę wieczorem mogliśmy oglądać ją na scenie Liverpool Areny. W finale Eurowizji 2023 Blanka wystąpiła jako czwarta i wykonała oczywiście "Solo", śpiewając "bejba", "krejza" i robiąc imponujące szpagaty.

Szczegółowa rozpiska była naturalnie znana znacznie wcześniej. Niemiecki "Bild" podawał na swojej stronie kolejność występów wykonawców co do minuty. Stąd było wiadomo, że Blanka pojawi się na scenie o 21:34.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przy każdym wykonawcy tabloid zamieścił kilka słów charakteryzujących jego muzykę czy stylistykę. Uciekając się do stereotypów i złośliwości. Przy Blance dziennikarze "Bilda" pokusili się o naprawdę niemiłe słowa.

"Britney für Arme aus Polen" - głosił napis przy godzinie występu Polki. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to ni mniej, ni więcej "Polska Britney dla ubogich".

To niejedyne złośliwości pod adresem polskiej wokalistki. BBC na Twitterze nabijało się z oprawy wizualnej występu Blanki, zamieszczając następujący żart na Twitterze:

"My: jak dużo efektów chcecie? Polska: TAK"

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat finały tegorocznej Eurowizji, rozprawiamy o "Yellowstone" z Kevinem Costnerem oraz polecamy trzy książki, od których nie będziecie mogli się oderwać w maju. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także