Eurowizja 2020 odwołana. Zamiast tego posłuchamy piosenek online

Eurowizja 2020 odwołana. Zamiast tego posłuchamy piosenek online
Źródło zdjęć: © ONS
Karolina Stankiewicz

14.05.2020 20:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Eurowizja 2020 została odwołana z powodu koronawirusa. Organizatorzy przygotowali Eurovision Song Celebration, podczas którego posłuchać można konkursowych piosenek.

Tegoroczny konkurs Eurowizji został odwołany przez pandemię koronawirusa. Ale organizatorzy postanowili przygotować alternatywę dla fanów wydarzenia. Zakwalifikowanych do konkursu piosenek posłuchać można podczas wydarzenia Eurovision Song Celebration.

W tym roku Polskę miała reprezentować Alicja Szemplińska. Artystka wygrała "The Voice of Poland", a później eliminacje w programie "Szansa na sukces". Już za kilkanaście dni miała zaśpiewać na scenie przed wielomilionową, międzynarodową publicznością. Zamiast tego posłuchamy jej online, podczas Eurovision Song Celebration, na które zapraszają YouTube i Europejska Unia Nadawców (EBU).

W ramach tego wydarzenia można posłuchać online wszystkich 41 piosenek, które miały pojawić się na konkursie Eurowizji 2020. Dodatkowo twórcy kanału na YouTube przygotowali dla fanów festiwalu materiały bonusowe takie jak nagrane wywiady z artystami.

Transmisja online jest dostępna na kanale Eurovision Song Contest. Premiera części pierwszej miała miejsce we wtorek, 12 maja o 21:00. Część druga, podczas której usłyszymy Alicję Szemplińską, w czwartek, 14 maja o 21:00.

Zobacz także: Alicja Szemplińska: " Jest mi bardzo przykro, że Eurowizja została odwołana"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także