Eurowizja 2019: Zespół Tulia usunął krzyż z teledysku

Eurowizja 2019: Zespół Tulia usunął krzyż z teledysku
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Karolina Stankiewicz

12.03.2019 15:24, aktual.: 13.03.2019 12:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Folkowa formacja będzie reprezentować Polskę na Eurowizji w Izraelu. Regulamin wymusił usunięcie krzyża z teledysku konkursowej piosenki.

Na Eurowizji Tulia wykona nową wersję swojego autorskiego utworu "Pali się". Na potrzeby konkursu zespół zmodyfikował piosenkę. Zostanie ona wykonana w dwujęzycznej wersji. Powstała też nowa wersja teledysku. Różni się od poprzedniej tym, że zniknął z niej krzyż.

Internauci, którzy wyłapali tę zmianę, myśleli początkowo, że to Telewizja Polska ocenzurowała teledysk. Okazało się jednak, że taki był wymóg regulaminu Eurowizji. Konkurs zabrania promowania instytucji i symboli religijnych.

Zespół Tulia zasłynął folkowymi interpretacjami znanych utworów. 4 dziewczyny ze Szczecina czerpią garściami z polskiej tradycji, a ich covery cieszą się dużą popularnością. Zasłynęły nową wersją piosenki "Enjoy the Silence" Depeche Mode. Zespół nagrał też oryginalną wersję piosenki "Nieznajomy" Dawida Podsiadło, którą do tej pory obejrzało na YouTube ponad 9 mln osób. Sam piosenkarz był zachwycony wykonaniem piosenki i teledyskiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (81)
Zobacz także