WP

Eurowizja 2019: Ukraina nie weźmie udziału w konkursie

Ukraina postanowiła wycofać się z Eurowizji, po tym jak zwyciężczyni krajowych eliminacji nie zdecydowała się na udział w konkursie. Powodem miała być chęć upolitycznienia jej występu przez ukraińską telewizję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maruv miała reprezentować Ukrainę na Eurowizji
Maruv miała reprezentować Ukrainę na Eurowizji (Instagram.com)
WP

Finał krajowych elimicacji "Widbir 2019", decyzją widzów i jurorów wygrała Maruv z piosenką "Siren Song". Piosenkarka odmówiła jednak podpisania kontraktu z ukraińską telewizją, gdyż jego warunki były dla niej niekorzystne.

Zobacz także: Węgiel odczaruje postrzeganie Eurowizji? "Weszła do pierwszej ligi show biznesu"

WP

Według umowy artystka miała m.in. odwołać koncerty w Rosji oraz zaprzestać działań promocyjnych bez zgody telewizji, co jest o tyle skomplikowane, że na co dzień Maruv związana jest z rosyjską filią Warner Music.

Za złamanie warunków umowy miała grozić kara w wysokości 2 mln hrywien (ok. 283 tys. zł)

Dzień po finale eliminacji ogłoszono, że Maruv jednak nie będzie reprezentować Ukrainy na Eurowizji. Telewizja podała, że chodziło o nieporozumienie w kwestii umowy. Tymczasem Maruv na Instagramie napisała:

- Byłam gotowa reprezentować mój kraj – Ukrainę – na międzynarodowej arenie. Odwołanie koncertów w Rosji nie było problemem. Głównym powodem były klauzule zawarte w umowie, które uczyniłyby ze mnie niewolnicę. Jestem obywatelką Ukrainy, płacę tu podatki i szczerze kocham ten kraj. Ale nie jestem gotowa wygłaszać slogany czy zamieniać mój występ na Eurowizji w promocję naszych polityków. Jestem muzykiem, a nie pionkiem na arenie politycznej.

WP

Telewizja prowadziła rozmowy z innymi uczestnikami eliminacji "Widbir 2019". Ale żaden z artystów nie zdecydował się na udział w Eurowizji.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP