Trwa ładowanie...
d4r9p5c

Eurowizja 2019: padł rekord oglądalności. 182 mln widzów

Organizatorzy Konkursu Piosenki Eurowizji pochwalili się wynikami oglądalności tegorocznej edycji. Transmisja na żywo była nadawana przez stacje telewizyjne na 40 rynkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tulia nie weszła do finału Eurowizji
Tulia nie weszła do finału Eurowizji (WP.PL)
d4r9p5c

Tegoroczna Eurowizja nie była szczęśliwa dla polskiej reprezentacji, która nie weszła do wielkiego finału. Największe uznanie widzów zdobył Duncan Laurence z Holandii, gdzie odnotowano największą oglądalność Eurowizji od 2003 r.

Zobacz: Eurowizja w Cannes. Dziennikarze i ludzie związani z filmem nie mogli jej przegapić

Na stronie Konkursu Piosenki Eurowizji opublikowano szczegółowe dane na temat oglądalności we wszystkich krajach transmitujących show. Okazuje się, że trzy transmisje na żywo (dwa półfinały i wielki finał) przyciągnęły uwagę 182 mln widzów. Do tego dochodzi 40 mln unikalnych użytkowników z 225 krajów, śledzących Eurowizję na YouTube.

d4r9p5c

Zobacz także: Zespół Tulia wydał oświadczenie po klapie na Eurowizji

Znakomita większość (ok. 75 proc.) widzów to osoby poniżej 35. roku życia. Prawie połowa wszystkich oglądających finał Eurowizji było przedstawicielami grupy wiekowej 15-24 lata.

W wielu krajach finał Eurowizji był najchętniej oglądanym programem (Niemcy - 7,6 mln widzów, Włochy – 3,4 mln), tymczasem Polacy postawili na konkurencyjną ofertę Polsatu. Tego samego dnia nadawano bowiem ostatni odcinek muzycznego show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Polsat zgarnął nim 14,94 proc. widowni, zaś Eurowizję na TVP oglądało w tym czasie 11,47 proc. polskich widzów.

d4r9p5c

Podziel się opinią

Share

d4r9p5c

d4r9p5c