Trwa ładowanie...
ycipk-1gal3z

Eurowizja 2019: padł rekord oglądalności. 182 mln widzów

Organizatorzy Konkursu Piosenki Eurowizji pochwalili się wynikami oglądalności tegorocznej edycji. Transmisja na żywo była nadawana przez stacje telewizyjne na 40 rynkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tulia nie weszła do finału Eurowizji
Tulia nie weszła do finału Eurowizji (WP.PL)
ycipk-1gal3z

Tegoroczna Eurowizja nie była szczęśliwa dla polskiej reprezentacji, która nie weszła do wielkiego finału. Największe uznanie widzów zdobył Duncan Laurence z Holandii, gdzie odnotowano największą oglądalność Eurowizji od 2003 r.

Zobacz: Eurowizja w Cannes. Dziennikarze i ludzie związani z filmem nie mogli jej przegapić

ycipk-1gal3z

Na stronie Konkursu Piosenki Eurowizji opublikowano szczegółowe dane na temat oglądalności we wszystkich krajach transmitujących show. Okazuje się, że trzy transmisje na żywo (dwa półfinały i wielki finał) przyciągnęły uwagę 182 mln widzów. Do tego dochodzi 40 mln unikalnych użytkowników z 225 krajów, śledzących Eurowizję na YouTube.

Zobacz także: Zespół Tulia wydał oświadczenie po klapie na Eurowizji

Znakomita większość (ok. 75 proc.) widzów to osoby poniżej 35. roku życia. Prawie połowa wszystkich oglądających finał Eurowizji było przedstawicielami grupy wiekowej 15-24 lata.

W wielu krajach finał Eurowizji był najchętniej oglądanym programem (Niemcy - 7,6 mln widzów, Włochy – 3,4 mln), tymczasem Polacy postawili na konkurencyjną ofertę Polsatu. Tego samego dnia nadawano bowiem ostatni odcinek muzycznego show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Polsat zgarnął nim 14,94 proc. widowni, zaś Eurowizję na TVP oglądało w tym czasie 11,47 proc. polskich widzów.

ycipk-1gal3z

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1gal3z

ycipk-1gal3z
ycipk-1gal3z