RozrywkaEurowizja 2017: oni powalczą w polskich preselekcjach. Są zaskoczenia!

Eurowizja 2017: oni powalczą w polskich preselekcjach. Są zaskoczenia!

Eurowizja 2017: oni powalczą w polskich preselekcjach. Są zaskoczenia!
Źródło zdjęć: © ONS.pl

11.02.2017 21:18, aktual.: 19.03.2017 20:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zainteresowanie artystów tegoroczną Eurowizją przerosło oczekiwania TVP. Listę nazwisk kandydatów, którzy wystąpią w polskich preselekcjach mieliśmy poznać 27 stycznia. Ze względu na ogromną liczbę zgłoszeń termin składania formularzy przesunięto do 10 lutego. Wreszcie, w sobotni wieczór TVP postanowiło odkryć karty i opublikować listę dziesięciu finalistów, którzy już 18 lutego zmierzą się podczas koncertu na żywo. Kto ostatecznie znalazł się w gronie szczęśliwców? Możecie być zaskoczeni.

Po kilku latach przerwy w 2016 roku TVP wróciło do organizowania krajowych preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Poprzednio wygrał je Michał Szpak, pokonując m.in. Margaret oraz Edytę Górniak. W tym roku listę wokalistów, którzy wezmą udział w polskich preselekcjach, poznaliśmy dopiero 11 lutego.

Przez wiele tygodni trwały spekulowano na temat potencjalnych kandydatów. Mówiło się, że szanse na znalezienie się w najlepszej dziesiątce mają m.in. Alicja Ruchała, Iwona Węgrowska, Kasia Popowska, Mateusz Maga czy Gosia Andrzejewicz. Co ciekawe, na opublikowanej przez TVP liście nie znalazła się żadna z tych gwiazd. Kogo w takim razie zobaczymy podczas przyszłotygodniowych preselekcji? Poniżej prezentujemy oficjalną listę.

Martin Fitch „Fight for us”
Kasia Moś „Flashlight”
Carmell „Faces”
Agata Nizińska „Reason”
Rafał Brzozowski „Sky over Europe”
Isabell Otrębus-Larsson „Voiceless”
Małgorzata Uściłowska (Lanberry) „Only human”
Aneta Sablik „Ulalala”
Paulla „Chcę tam z tobą być”
Olaf Bressa „You look good”

Przypomnijmy, że Eurowizja 2017 odbędzie się w Kijowie. Półfinały konkursu zaplanowano na 9 i 11 maja. Finał imprezy odbędzie się zaś 13 maja. Polski kandydat o wejście do finału będzie musiał zmierzyć się m.in. z reprezentantami Czarnogóry, Finlandii, Gruzji, Portugalii, Belgii, Szwecji, Albanii, Azerbejdżanu, Australii, Cypru, Słowenii, Armenii, Mołdawii, Czech, Łotwy, Islandii i Grecji.

Obraz
© Materiały prasowe
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (24)
Zobacz także