Trwa ładowanie...
d4n0nzg

Eliza Michalik zrezygnowała z pracy w Superstacji. Powód nie jest zaskoczeniem

Eliza Michalik z Superstacją była związana od lat. Zajmowała się tematyką polityczną. Skąd decyzja o odejściu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eliza Michalik była najbardziej znaną publicystką Superstacji
Eliza Michalik była najbardziej znaną publicystką Superstacji (East News)
d4n0nzg

Superstacja zmieniła ostatnio tematykę emitowanych materiałów. Do tej pory stawiano głównie na politykę - wywiady z politykami, debaty, komentowanie wydarzeń z Polski i świata. Teraz widzowie dostaną więcej informacji z różnych dziedzin życia. Eliza Michalik w Superstacji prowadziła trzy programy publicystyczne - "Nie ma żartów", "Gilotyna", "Szpile". Gdy stało się jasne, że polityka nie będzie już w centrum zainteresowania stacji, Michalik postanowiła zrezygnować z pracy.

Czy Kościół Katolicki zatrzymał odpływ wiernych?

- Nie wyobrażam sobie moich programów bez tematyki politycznej. To dla mnie zbyt nagła zmiana, dlatego zdecydowałam się odejść - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl.

d4n0nzg

Dla wielu fanów dziennikarki jej decyzja może być zaskakująca. Michalik była wręcz twarzą Superstacji - pracowała w niej aż przez 12 lat, czyli od początku istnienia kanału.

Superstacja rok temu zasiliła grupę Polsat, do której należą też Polsat News i Polsat News 2. Wygląda na to, że te dwa kanały wystarczają, by przekazywać widzom wiadomości ze świata polityki.

– Zamierzamy przeznaczyć więcej czasu na informacje z różnych sfer życia, a nie na dyskusje polityczne. Jak wynika z badań oglądalności, w Superstacji najlepiej oglądały się pozycje niezwiązana z polityką. Rozmów czy debat politycznych szukają raczej w trzech głównych kanałach informacyjnych działających na polskim rynku. Superstacja będzie więc nadal zajmowała się różnymi sferami życia społecznego, ale wywiady z politykami, rozmowy polityczne pozostaną domeną stacji stricte informacyjnych – powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Być może Michalik, która ma ogromne doświadczenie i charyzmę, przejdzie do którejś z topowych stacji informacyjnych?

d4n0nzg

Podziel się opinią

Share
d4n0nzg
d4n0nzg