Trwa ładowanie...

"Dzika przyroda Francji": Nie tylko francuska kuchnia zasługuje na uwagę, przyroda również!

"Dzika przyroda Francji": Nie tylko francuska kuchnia zasługuje na uwagę, przyroda również!Źródło: Discovery Channel
d7ftwph
d7ftwph

Słowo „Francja” zwykle nasuwa kulinarny ciąg skojarzeń: wino, sery, zupa cebulowa, żabie udka, ślimaki, bagietki. Ewentualnie mogą się pojawić odniesienia do znanych osobistości czy sztuki. Natomiast przyroda Francji jest nie mniej fascynująca niż jej kuchnia i kultura. Animal Planet zachęca do spojrzenia inaczej na kraj „wina oraz serów” i zaprasza w niezwykłą podróż, która odkryje walory "Dzikiej przyrody Francji".

Nowy cykl programów jest pamiętnikiem z podróży w głąb fascynującej, dzikiej przyrody Francji: od wybrzeży Oceanu Atlantyckiego po położone na południu plaże Morza Śródziemnego. Dzięki temu widzowie będą mogli podziwiać wysokogórskie ujścia rzek czy podmokłe, bagienne tereny. Zagłębią się w dziewicze lasy, by potem wyjść na obszary rolnicze i tereny zurbanizowane. Wszystko to będzie zaś tłem dla bogactwa i różnorodności gatunkowej zwierząt żyjących na terenie Francji. W górach można zobaczyć rzadko spotykane koziorożce alpejskie, natomiast na północnym wybrzeżu Francji jak w raju poczują się miłośnicy ornitologii. Tu bowiem zatrzymują się na odpoczynek migrujące przez całą Europę ptaki.

Twórcy serii biorą pod lupę wszystkie formy życia – od najmniejszych mikroorganizmów po wysoko rozwinięte zwierzęta – ukazując widzom świat zdumiewających zależności między różnymi gatunkami, zarówno fauny, jak i flory. Na tle zmieniających się pór roku zostanie ukazane, w jaki sposób zwierzęta i natura dostosowują się do zmieniających się warunków pogodowych.

d7ftwph

Filmowa podróż przez niezwykłe zakątki Francji może stać się inspiracją do odrzucenia w kąt przewodników, które skupiają uwagę na atrakcjach stolicy kraju - Paryża. Bowiem po za jego granicami czeka na odwiedzających „Dzika przyroda Francji”, której odkrywanie może być równie interesujące, jak przechadzka po Polach Elizejskich. A na pewno dostarczy zupełnie innych przeżyć.

Premiera w czwartek, 5 stycznia, o godz. 20.00 na kanale Animal Planet.

Emisja kolejnych odcinków: czwartki, o godz. 20.00.

(fot. Discovery Channel)
Źródło: (fot. Discovery Channel)
(fot. Discovery Channel)
Źródło: (fot. Discovery Channel)

Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!

Teleshow.pl na Facebooku

[

Orgie w "Tańcu z gwiazdami"! ]( http://teleshow.pl/gid,13872521,img,13872604,kat,1024839,title,Orgie-w-Tancu-z-gwiazdami,galeria.html )
[

Janice Dickinson: Od seksbomby do karykatury kobiety! ]( http://teleshow.pl/gid,13859909,img,13859968,kat,1024839,title,Janice-Dickinson-Od-seksbomby-do-karykatury-kobiety,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d7ftwph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ftwph