Trwa ładowanie...
ycipk-4fhny8

Dzienniki tracą na popularności. Najwięcej widzów odwróciło się od "Teleexpressu" i "Wiadomości" TVP

Ale Telewizja Polska ma też powody do radości. Wzrost oglądalności odnotowała bowiem "Panorama". Największą popularnością wśród telewidzów w ciągu ostatnich trzech miesięcy cieszyły się "Fakty".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Coraz mniej widzów ogląda serwisy informacyjne
Coraz mniej widzów ogląda serwisy informacyjne (Materiały prasowe)
ycipk-4fhny8

Informacyjny program stacji TVN w styczniu, lutym i marcu przyciągnął przed odbiorniki średnio 3,09 mln widzów. Niestety, pomimo dobrego wyniku, w porównaniu do osiągnięć konkurencji, "Fakty" i tak zaliczyły spadek, gdy spojrzymy na dane sprzed roku. 6,7 proc. widzów mniej oznacza 222 tysiące osób. To sporo. Pomimo wszystko serwis stacji TVN znalazł się na pierwszym miejscu w zestawieniu najchętniej oglądanych dzienników.

Drugą pozycję zajął "Teleexpress". Oglądalność programu zmniejszyła się aż o niemal 25 proc., co w przeliczeniu na widzów oznacza 823 tys. osób. W pierwszym kwartale 2018 roku serwis przyciągał przed odbiorniki 2,54 mln osób, a doliczając do tego widownię TVP Info (na jej antenie emitowane są "Wiadomości", "Teleexpress" oraz "Panorama") - 3,13 mln.

Trzecie miejsce należy do "Wiadomości", czyli programy TVP zajmują dwie z trzech najlepszych pozycji. Oglądalność głównego informacyjnego programu Telewizji Polskiej spadła o 21,52 proc., więc dziennika nie oglądają już 664 tys. widzów. Jednak 2,42 mln osób nadal śledzi "Wiadomości" na TVP1, a na obu stacjach, gdzie program jest emitowany - 2,9 mln osób.

ycipk-4fhny8

Niestety, chociaż od sierpnia zeszłego roku dzienniki telewizji publicznej można oglądać na antenach dwóch stacji, to łączna oglądalność jest niższa niż rok temu, gdy podobnego udogodnienia nie było.

"Wydarzenia" znalazły się poza podium. Dziennik jest oglądany przez 2,32 mln widzów na antenie samego Polsatu, a łącznie na Polsacie, Polsacie News i Polsacie News 2 przez 2,53 mln osób. Piąte miejsce zajęła "Panorama" z widownią na poziomie 1,33 mln widzów i ze spadkiem o 12,35 proc. Jednak emisja programu nie tylko na TVP2, ale i TVP Info sprawiła, że dziennik zyskał na popularności - przybyło jej 15,95 proc. widzów w porównaniu z pierwszym kwartałem zeszłego roku.

Katarzyna Baczyńska, TV Director w Codemedia powiedziała serwisowi: - Pasmo informacyjne zdecydowanie nie pomogło stacji, która miała szansę osiągnąć dobry wynik względem zeszłego roku choćby ze względu na dużą liczbę transmisji sportowych. Strata widowni "Wiadomości" i "Teleexpressu" w TVP1 nie została odrobiona przez wzrost widowni w TVP Info, co potwierdza realną stratę liczby widzów.

ycipk-4fhny8

Z opinii specjalistki wynika, że "Wydarzenia" Polsatu mają szansę na dogonienie wyniku "Wiadomości", gdyż różnica w oglądalności obu programów jest niewielka, a program Polsatu ma mniejsze tendencje spadkowe. Dobra wiadomość dla TVP jest taka, że: - Analizując trendy widowni wszystkich pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to właśnie "Panorama" jako jedyna pochwalić się mogła wzrostem.

Dane na temat oglądalności dzienników pochodzą z opracowania dokonanego przez wirtualnemedia.pl. Serwis opierał się na wynikach zebranych przez Nielsen Audience Measurement.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

ycipk-4fhny8

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4fhny8

ycipk-4fhny8
ycipk-4fhny8