Trwa ładowanie...

Dziennikarka TVP bije na alarm. "Za chwilę minie szósty tydzień"

Po zmianach w TVP na antenę wrócił "Teleexpress" z Maciejem Orłosiem, a w planach jest "Magazyn Expressu Reporterów" i powrót Michała Olszańskiego. Jednak nic nie wiadomo o programie Marii Przełomiec. Dziennikarka zaczyna się niepokoić.

Maria Przełomiec prowadziła "Studio Wchód" od 2007 r. Maria Przełomiec prowadziła "Studio Wchód" od 2007 r. Źródło: Materiały prasowe
d4mg1fn
d4mg1fn

We wtorek 23 stycznia na Instagramie dziennikarki TVP Marii Przełomiec pojawił się niepokojący wpis.

"Wczoraj wizyta Donalda Tuska w Kijowie, dzisiaj kolejny atak Rosjan na Ukrainę, kolejne groźby Ławrowa i Miedwiediewa pod adresem Zachodu. Za chwilę minie szósty tydzień odkąd nie ma ‘Studia Wschód’ i ciągle brak jakichkolwiek informacji na temat losów programu" - pisze dziennikarka TVP.

"Studio Wschód" zaczęło być nadawane w telewizji publicznej 17 lat temu. Najpierw w TVP3, a następnie w TVP Info. Program w całości poświęcony jest bieżącym wydarzeniom w Europie Wschodniej - Ukrainie, Rosji, Białorusi, ale też Azji. W studiu razem z Przełomiec komentują je eksperci i politycy, także z zagranicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Krzysztof Ziemiec żali się po zwolnieniu z TVP. "Komentarze widzów musiały być dla niego bardzo przykre"

Z prowadzącą "Studia Wchód" skontaktował się branżowy serwis Wirtualne Media. Dziennikarka zdradziła, że nikt z nowych władz TVP nie skontaktował się ani z nią, ani z wydawcą programu Bartoszem Skibą, który "regularnie wysyła mailem pytania do nowych władz TVP, ale nie otrzymał jeszcze odpowiedzi".

- Nikt się do mnie nie odezwał, nie zostaliśmy też zwolnieni. Martwi mnie los Biełsatu, ale "Studio Wschód" też jest ważne, mieliśmy dobrą oglądalność, średnia pół miliona, co na taki program jest dużym wynikiem. Różni zagraniczni eksperci, których zapraszałam, wyrażają zdziwienie, że zniknął ważny program w chwili, kiedy toczy się wojna - mówi Wirtualnym Mediom Maria Przełomiec.

Jednocześnie dziennikarka podkreśliła, że jej program "nie był wmieszany w politykę wewnętrzną". Aby uniknąć jakichkolwiek niedomówień, Przełomiec od kilku lat nie zapraszała polityków, a wyłącznie ekspertów - m.in. z Ośrodka Studiów Wschodnich.

d4mg1fn

- Wszyscy wyrażają zdumienie, że nie ma bardzo ważnego programu, tłumaczącego, co się dzieje za naszą wschodnią granicą i nie wiadomo, co z nim będzie - mówi dziennikarka.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad serialem "Forst" z Borysem Szycem, omawiamy ostatni film Nicolasa Cage'a, a także pochylamy się nad "The Curse" czyli najbardziej niezręczną produkcją ostatnich lat. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mg1fn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d4mg1fn