Trwa ładowanie...
#dzieńdobryPolsko: Jacek Żakowski i Bogusław Chrabota o "Puczu" TVP

#dzieńdobryPolsko: Jacek Żakowski i Bogusław Chrabota o "Puczu" TVP

Materiał dokumentalny Telewizji Polskiej "Pucz" od czasu emisji wzbudza duże kontrowersje. Skomentować go w studiu telewizji WP postanowili publicyści, Jacek Żakowski i Bogusław Chrabota.

Share
d3wikrn

Telewizja Polska 15 stycznia o 20:20 wyemitowała materiał Ewy Świecińskiej, pt. "Pucz". Dokument opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce w Sejmie między 16 grudnia a 12 stycznia. Chodzi o blokowanie mównicy, protesty, utrudnianie pracy politykom. Według twórców reportażu ten czas to o wiele więcej - przewrót, siłowa próba przejęcia władzy. Film „Pucz” to montaż klipów: od sporządzonych przez samych uczestników protestu nagrań z telefonów komórkowych, przez archiwalne fragmenty transmisji z Sali Plenarnej Sejmu po programy informacyjne i nagrania z protestów pod Sejmem. Pojawiają się także fragmenty wywiadów (z Jerzym Stuhrem, Krystyną Jandą)
oraz wypowiedź Macieja Stuhra żartującego z rządów PiS podczas wręczania statuetki na gali rozdania Orłów 2016. Produkcja wzbudza kontrowersje nie tylko ze względu na polityczną wymowę, ale także na czas emisji. Jacek Żakowski i Bogusław Chrabota opowiedzieli, co o niej sądzą.

- Intencja była oczywista, chodziło o skompromitowanie opozycji, inną intencją było podlizanie się prezesowi. Myślę, że szkoda, że dziś telewizji publicznej używa się jako pałki do bicia opozycji - stwierdził Chrabota.

d3wikrn

- Media publiczne mają sens, gdy są centrowe, a telewizja publiczna dostała się w ręce radykałów (...) Natomiast gdyby to się ukazało w Telewizji Republika, to by był ciekawy przykład pewnych starań - dodał Żakowski.

Publicyści oprócz samego zamysłu, mają też wiele do zarzucenia "Puczowi" pod względem warsztatowym. Co wytykają? Dowiecie się z powyższego wideo.

Telewizja WP
Źródło: Telewizja WP
Telewizja WP
Źródło: Telewizja WP
d3wikrn

Podziel się opinią

Share
d3wikrn
d3wikrn