Trwa ładowanie...

"Dzień dobry, Polsko": Krystian Kukułka żegna się z programem. "Wszyscy prowadzący zostali zwolnieni"

Kolejne wielkie zmiany w TVP. Tym razem rewolucja dotyczy porannego programu "Dzień dobry, Polsko", który powróci w jesiennej ramówce z nowymi prowadzącymi.

"Dzień dobry, Polsko": Krystian Kukułka żegna się z programem. "Wszyscy prowadzący zostali zwolnieni"Źródło: ONS.pl
d1mnlyp
d1mnlyp

W nowej odsłonie formatu nie zobaczymy już Krystiana Kukułki. Aktor znany m.in. z roli Ernesta w serialu "Barwy szczęścia" do tej pory prowadził program w parze z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz. Kukułka zamieścił na swoim oficjalnym fanpage'u wymowny wpis, w którym żegna się z widzami śniadaniowego show:

- Cieszę się , że mogłem tworzyć ten program i byłem jego częścią, ale zmiany są potrzebne i wierzę , że to będzie dobra zmiana dla tego programu - czytamy w krótkim oświadczeniu.

Wiadomo jednak, że Kukułka nie jest jedynym prezenterem, którego nie ujrzymy od września w "Dzień dobry, Polsko". Prowadzący w rozmowie z serwisem Plejada zdradził, że z programem pożegnała się większość gospodarzy, jednak użył dość dosadnych słów.

d1mnlyp

- Wszyscy prowadzący zostali zwolnieni. Był casting, do którego przystąpiliśmy, tak jak nam kazano. Casting jednak był tylko formalnością, bo i tak wszyscy wiedzieli, jak się zakończy. Producenci ostatecznie obłożyli program "Dzień dobry, Polsko" pracownikami TVP Info i TVP Sport. Ze starej ekipy został Adam Giza i Rafał Patyra. Do prowadzących dołączy Karol Gnat oraz Sylwia Dekiert, dziennikarka z radia i prezenterka TVP Info - powiedział aktor.

Przypomnijmy, że do tej pory gospodarzami programu byli oprócz Kukułki Paulina Chylewska, Maciej Kurzajewski, Michał Cholewiński, Anna Popek, Anna Lucińska, Tomasz Mandes, Katarzyna Burzyńska-Sychowicz i Anna Matusiak-Rześniowiecka.

Skąd decyzja o niemal całkowitej wymianie prowadzących? Kukułka we wspomnianej rozmowie przyznaje, że po wakacjach zmieni się nieco formuła programu. Prezenter nie pozostawia jednak na nowej odsłonie "Dzień dobry, Polsko" suchej nitki:

d1mnlyp

- Jestem zaskoczony formułą programu. Myślę, że każdy powinien sobie odpowiedzieć na pytanie, czy wstając rano, chce słuchać rozmów przy stole o polityce (…) Program, który prowadziłem, budził Polaków, tematyka była przyjemna - lifestylowa. Teraz to wszystko się zmieni. Program ma nowego reżysera - Wojciecha Klatę, który ma zupełnie inną koncepcję. A jak będzie, zobaczymy. Czas pokaże.

O komentarz poprosiliśmy również dwie byłe już prowadzące: Annę Matusiak-Rześniowiecką oraz Katarzynę Burzyńską-Stachowicz:

- Szykuję się teraz do zupełnie nowej roli w życiu, będę mamą. Przyjęłam tę informację ze spokojem - powiedziała pierwsza z wymienionych.

d1mnlyp

- Odejście to jest moja świadoma decyzja, podjęta została obopólnie ze stacją. Nie za bardzo wiedziałam w jakim kierunku teraz będzie podążał program. Wcześniej realizowany był przez firmę zewnętrzną, a teraz będzie robiony w całości przez TVP. Sama jestem ciekawa co z tego wyniknie. Będę śledzić program, ale już przed telewizorem. Trzymam kciuki - dodała Burzyńska-Stachowicz.

"Dzień dobry, Polsko" powróci na antenę TVP1 28 sierpnia o godzinie 6:00.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d1mnlyp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mnlyp