Trwa ładowanie...
07-11-2015 10:26

#dziejesienazywo: Na ekrany wracają kultowe seriale. Po co je kontynuować?

Share
#dziejesienazywo: Na ekrany wracają kultowe seriale. Po co je kontynuować?Źródło: mat. promocyjne
d4fbzpu

Mijający rok był wyjątkowo dobrym czasem dla fanów kultowych seriali. W ciągu ostatnich miesięcy ogłoszono powrót na ekrany takich hitów jak "Z archiwum X", "Miasteczko Twin Peaks" i "Star Trek". Po co twórcy chcą kontynuować produkcje, które lata świetności mają już dawno za sobą? Na to pytanie starali się odpowiedzieć goście programu Wirtualnej Polski #dziejesięnażywo - Aneta Kyzioł z tygodnika "Polityka" oraz krytyk filmowy Bartosz Staszczyszyn.

Są takie seriale, które wraz z biegiem lat stały się tak popularne, że dziś noszą miano kultowych. Wiele wątków i bohaterów znanych z tych produkcji zakorzeniło się w popkulturze.

W każdym roku na antenie debiutuje wiele premierowych seriali. Twórcy coraz częściej sięgają jednak po sprawdzone hity, wiele przy tym ryzykując. Zdarza się, że "drugie życie" serii trwa bardzo krótko, a widzowie nie kryją rozczarowania, gdy ich ulubieni bohaterowie nie bawią już ich tak, jak kiedyś. Po co więc stawiać na szali już raz zdobytą popularność?

Więcej na temat kontynuacji hitów opowiedzieli Aneta Kyzioł oraz Bartosz Staszczyszyn w rozmowie z Patrycją Wanat. Zobaczcie zamieszczony powyżej fragment programu #dziejesienazywo.

d4fbzpu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fbzpu
d4fbzpu