Trwa ładowanie...

Dzieci, które zabijają. Sprawa morderstwa Jamesa Bulgera wciąż szokuje

14 lutego 1993 r. na torach kolejowych w okolicy Liverpoolu policja znalazła zmasakrowane zwłoki Jamesa Bulgera. Miał niespełna 3 lata. Śledztwo ujawniło przerażające szczegóły.

Share
Dzieci, które zabijają. Sprawa morderstwa Jamesa Bulgera wciąż szokuje
Źródło: Materiały prasowe
dhkunyn

Tym razem emitowany na kanale Telewizja WP serial dokumentalny "Dzieci, które zabijają" skupi się na głośnej sprawie zabójstwa Jamesa Bulgera.

ZOBACZ TEŻ: Aresztowana po 38 latach. Odpowie za morderstwo:

Chłopczyk, który w następnym miesiącu skończyłyby 3 lata, zaginął w centrum handlowym. Wystarczyła chwila nieuwagi i malutki James Bulger zniknął z oczu zrozpaczonej matki. Dwa dni później policjanci znaleźli jego ciało na torach kolejowych. Sekcja wykazała, że poddano go torturom.

Na zabezpieczonych nagraniach z monitoringu odkryto, że został uprowadzony przez dwóch chłopców. 8 dni później znano już ich personalia. Porywaczami i zabójcami dziecka byli dwaj 10-latkowie: Jon Venables i Robert Thompson.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W trakcie rozprawy prokurator odtworzył 20 godz. nagrań z przesłuchań chłopców, którzy przyznali się do uprowadzenia, torturowania i pozostawienia ciała Jamesa na torach kolejowych. Chłopcy liczyli, że upozorują w ten sposób wypadek, jednak patolog nie miał wątpliwości, że 2-latek zginął w męczarniach na długo przed nadjechaniem pociągu.

Dochodzenie wykazało, że James był widziany w towarzystwie przyszłych oprawców przez 38 osób. Chłopcy pokonali pieszo 4 km i byli po drodze zaczepiani przez nieznajomych, zaniepokojonych widokiem płaczącego dziecka (James przewrócił się i nabił sobie guza). Jon i Robert zachowali jednak zimną krew i kłamali, że to ich młodszy braciszek lub zaginiony chłopiec, którego prowadzą na policję. Żaden z dorosłych nie podważył ich wersji.

Pod koniec 1993 r. Jon Venables i Robert Thompson, już jako 11-latkowie, zostali skazani na 8 lat pozbawienia wolności. Byli najmłodszymi mordercami skazanymi w XX w. w Wielkiej Brytanii.

Szczegóły morderstwa Jamesa Bulgera oraz inne porażające sprawy kryminalne z udziałem nieletnich zobaczycie w serialu dokumentalnym "Dzieci, które zabijają" emitowanym na Telewizji WP. Siódmy odcinek pt. "Zabójstwo Jamesa Bulgera" już we czwartek 5 czerwca o godz. 23.05. Stacja dostępna jest naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w najlepszych sieciach kablowych, w tym m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) oraz wielu innych.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

dhkunyn

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhkunyn
dhkunyn