"Duże dzieci". Pamiętacie ich? Jeden z braci kilka lat temu wziął ślub

Maciej Król i Paweł Król mieli 9 lat, gdy wzięli udział w show "Duże dzieci"
Maciej Król i Paweł Król mieli 9 lat, gdy wzięli udział w show "Duże dzieci"
Źródło zdjęć: © TVP

07.04.2022 21:31, aktual.: 08.04.2022 07:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Duże dzieci" to talk show TVP, w którym najważniejsi byli mali uczestnicy. Dla zgromadzonych w studiu przedszkolaków nie było trudnych pytań i tematów tabu. Z tymi ostatnimi musieli zmagać się zaproszeni do studia dorośli. Ale maluchy z show sami są już pełnoletni.

"Duże dzieci" emitowano w TVP od 2005 do 2008 r. Prowadzącym, który musiał radzić sobie z gromadą kilkulatków, bardzo wygadanych zresztą, był Wojciech Mann. Pomagała mu Katarzyna Stoparczyk. Para prowadzących wspólnymi siłami próbowała opanować zadające mnóstwo pytań dzieci. Do studia zapraszano też znane osoby, które jednak nie budziły respektu maluchów. One nie widziały w gwiazdach telewizji celebrytów.

Choć dzieci było sporo, bo aż 12, kilkoro wybijało się na tle innych. Nie sposób było przeoczyć jasnowłosych bliźniaków. Maciej Król i jego brat Paweł kilkanaście lat temu nagle stali się sławni. Teraz mają 25 lat. Jeden z nich jest już mężem!

- Od małego lubiliśmy się wymądrzać. Bardzo się kłóciliśmy o to, który teraz dochodzi do głosu - opowiadał Maciej. I on, i brat byli małymi mądralami. Obaj uwielbiali rozmawiać. Zresztą to zostało im do dziś.

Bracia studiowali w Warszawie. Dostali się na Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne na UW. Jak donosi magazyn "Świat & Ludzie", Maciej jest prawnikiem pracującym dla Polskiej Akcji Humanitarnej. Paweł zajął się orientalistyką. Obaj podróżowali na Bliski Wschód.

A co z ich życiem prywatnym? Maciej w 2019 r. ożenił się z Tiną, Iranką. Mieszkają w Polsce. Dziewczyna studiuje reżyserię.

Maciej Król i Paweł Król po latach - rok 2016
Maciej Król i Paweł Król po latach - rok 2016 © TVP
Wojciech Mann, "Duże dzieci"
Wojciech Mann, "Duże dzieci" © AKPA
Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także