Trwa ładowanie...
d4n0nzg

"Drwale": tajemnicze masakry w głębi nieprzemierzonej puszczy

Serial w wyjątkowo mroczny sposób rozprawia się z tajemnicą krwawych masakr, towarzyszących osadnikom Nowej Francji u schyłku XVII w., bo historia nowego świata zapisana jest krwią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest wielu podejrzanych o te brutalne egzekucje
Jest wielu podejrzanych o te brutalne egzekucje (Materiały prasowe)
d4n0nzg

"Tutaj możesz być kimkolwiek zechcesz" - obiecuje Rene Sel (Christian Cooke), młody człowiek, który razem z całą grupą przesiedleńców przybywa do osady Wobik w Nowej Francji pod koniec XVII wieku. To tu, w niewielkiej osadzie na terenie dzisiejszej prowincji Quebec w Kanadzie, rozgrywa się akcja serialu National Geographic.

W czasach, gdy Kościół katolicki posyła za ocean jezuickich kapłanów, by nawrócili rdzenną ludność, Francja sprowadza swoich poddanych do zasiedlenia nowej kolonii. Ta odmienna grupa przybyszów z Europy wchodzi w otwarty konflikt nie tylko z naturą, wycinając w pień nienaruszone dotąd kanadyjskie puszcze, ale i z rdzenną ludnością.

"Drwale" Materiały prasowe
"Drwale" (Materiały prasowe)

Nieustający chór rąbanych drzew przerywa krzyk przerażonych osadników, którzy dowiadują się o kolejnych ofiarach tajemniczych masakr. Jest wielu podejrzanych o te brutalne egzekucje. Zarówno Anglicy, Kompania Zatoki Hudson jak i plemię Irokezów, zwanych również Mohawkami, najchętniej wypędziliby Francuzów z tego terytorium. Podczas gdy upadają kolejne drzewa, a kolonia rozwija się z dnia na dzień, na kartach historii Nowego Świata zapisuje się coraz więcej tragicznych zdarzeń i krwawych rozrachunków. Dziewicze tereny XVII-wiecznej Kanady stanowią nie tylko tło, ale i punkt wyjścia dla wszystkich wydarzeń w serialu. To dojmująca opowieść o sile przetrwania, ambicji odkrywania nowego lądu, obietnicach bogactwa, ale i naturalnych relacjach człowieka z przyrodą - do której można się dostosować, lub chcieć ją zdominować.

Ośmioodcinkowy miniserial "Drwale" to przejmująca produkcja stworzona na podstawie hitowej powieści Annie Proulx– wyróżnionej Nagrodą Pulitzera autorki „Kronik portowych” oraz „Tajemnicy Brokeback Mountain”.

d4n0nzg

Premiera dwóch pierwszych odcinków już 2 sierpnia o godz. 22:00 i 23:00 w National Geographic.

"Drwale" Materiały prasowe
"Drwale" (Materiały prasowe)

Producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4n0nzg

Podziel się opinią

Share
d4n0nzg
d4n0nzg