Trwa ładowanie...

"Drwale": tajemnicze masakry w głębi nieprzemierzonej puszczy

Serial w wyjątkowo mroczny sposób rozprawia się z tajemnicą krwawych masakr, towarzyszących osadnikom Nowej Francji u schyłku XVII w., bo historia nowego świata zapisana jest krwią.

Jest wielu podejrzanych o te brutalne egzekucjeJest wielu podejrzanych o te brutalne egzekucjeŹródło: Materiały prasowe
d3slvdw
d3slvdw

"Tutaj możesz być kimkolwiek zechcesz" - obiecuje Rene Sel (Christian Cooke), młody człowiek, który razem z całą grupą przesiedleńców przybywa do osady Wobik w Nowej Francji pod koniec XVII wieku. To tu, w niewielkiej osadzie na terenie dzisiejszej prowincji Quebec w Kanadzie, rozgrywa się akcja serialu National Geographic.

W czasach, gdy Kościół katolicki posyła za ocean jezuickich kapłanów, by nawrócili rdzenną ludność, Francja sprowadza swoich poddanych do zasiedlenia nowej kolonii. Ta odmienna grupa przybyszów z Europy wchodzi w otwarty konflikt nie tylko z naturą, wycinając w pień nienaruszone dotąd kanadyjskie puszcze, ale i z rdzenną ludnością.

"Drwale" Materiały prasowe
"Drwale"Źródło: Materiały prasowe

Nieustający chór rąbanych drzew przerywa krzyk przerażonych osadników, którzy dowiadują się o kolejnych ofiarach tajemniczych masakr. Jest wielu podejrzanych o te brutalne egzekucje. Zarówno Anglicy, Kompania Zatoki Hudson jak i plemię Irokezów, zwanych również Mohawkami, najchętniej wypędziliby Francuzów z tego terytorium. Podczas gdy upadają kolejne drzewa, a kolonia rozwija się z dnia na dzień, na kartach historii Nowego Świata zapisuje się coraz więcej tragicznych zdarzeń i krwawych rozrachunków. Dziewicze tereny XVII-wiecznej Kanady stanowią nie tylko tło, ale i punkt wyjścia dla wszystkich wydarzeń w serialu. To dojmująca opowieść o sile przetrwania, ambicji odkrywania nowego lądu, obietnicach bogactwa, ale i naturalnych relacjach człowieka z przyrodą - do której można się dostosować, lub chcieć ją zdominować.

Ośmioodcinkowy miniserial "Drwale" to przejmująca produkcja stworzona na podstawie hitowej powieści Annie Proulx – wyróżnionej Nagrodą Pulitzera autorki „Kronik portowych” oraz „Tajemnicy Brokeback Mountain”.

d3slvdw

Premiera dwóch pierwszych odcinków już 2 sierpnia o godz. 22:00 i 23:00 w National Geographic.

"Drwale" Materiały prasowe
"Drwale"Źródło: Materiały prasowe

Producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3slvdw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3slvdw